koncert
Viva Fallgrapp! & Spectrum Orchestra
Kapela Fallgrapp na čele s hudobníkom a producentom Jurešom Líškom v sebe spája podmanivú elektroniku s akustickými nástrojmi, sláčikovým triom a vokálom speváčky Nory Ibsenovej.
04.07.2024, Št

Vrstvené aranžmány, spájanie s inými formami umenia, zaujímavé spolupráce, dôraz na vizuál a nezameniteľná atmosféra na koncertoch sú kombináciou, ktorá Fallgrapp zaraďuje medzi najpozoruhodnejšie slovenské projekty.

Kapela má na svojom konte tri štúdiové albumy (Rieka (2014), V hmle (2017) a Ostrov (2020)) a niekoľko ocenení vrátane Radio-Head Award či Ceny Nadácie Tatra banky za umenie (za autorskú hudbu Jureša Líšku k baletnej miniatúre BezsLovE pre Slovenské národné divadlo). Aktuálne kapela dokončuje svoj nový album, ktorého vydanie je naplánované na jeseň tohto roku.

„Je to trošku symbolické, keďže ubehlo desať rokov od vydania nášho prvého albumu. Chceme ukázať čo možno najväčší prierez našou tvorbou. V spojení s komorným orchestrom to bude mať plnší zvuk, ale chceme ukázať aj to, že naše piesne v nových aranžmánoch vedia krásne fungovať aj len v minimále,“ upresnil Jureš Líška.

Na koncerte zaznie výber toho najlepšieho, ale aj piesne z nového albumu v sprievode Spectrum Orchestra pod vedením huslistu Jána Kružliaka ml. Otvárací koncert jubilejného 20. ročníka festivalu Viva Musica! sa uskutoční v Starej tržnici, do ktorej sa festival opäť vráti po troch rokoch.

Účinkujú:
Fallgrapp
Jureš Líška / viola & elektronika
Nora Ibsenová / spev
Jakub Líška / husle
Jakub Kačic / gitara
Lukáš Mutňanský / basgitara
Tomáš Hríbik / bicie
Róbert Rehák / perkusie
Kristína Smetanová / klavír

Spectrum Orchestra
Ján Kružliak ml. / umelecké vedenie

Vstupné: predpredaj 29€

Koncert je súčasťou festivalu Viva Musica! 2024. Pozrite si kompletný program.

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Fallgrapp. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

Úplní cudzinci

Ut 6.8.2024 / GMB - Mirbachov palác

TIP

Percussion Collective

So 3.8.2024 / Sad Janka Kráľa

TIP

Terezka a Stratočas

Pi 21.6.2024 / DPOH

TIP

Stoned Jesus (UA) + Dopelord (PL) - open air

Ne 28.7.2024 / Pink Whale

TIP