koncert
Dream Theater (USA)
Po troch rokoch opať navštívi Slovensko legenda progresívneho metalu, Dream Theater.
Táto akcia sa konala v minulosti

Dream Theater
je vo svete hudobných fanúšikov kultovým pojmom. Od vzniku v roku 1985 prináša partia špičkových inštrumentalistov hudbu, ktorá mení dejiny. Nahrávka Images and Words z roku 1992 sa dostala do rebríčka Billboard 200 a znamenala zásadne prelom v kariére.

Medzi fanúšikmi azda najobľúbenejší album Metropolis Pt.2: Scenes from a Memory je zaradený medzi 100 najväčších gitarových albumov histórie.

Dream Theater patrí už vyše troch dekád k absolútnej špičke kvalitnej rockovej hudby. Dokazujú to aj ich dve nominácie na cenu Grammy či 15 miliónov záznamov predaných po celom svete. 

Stopu svojej hudby zanechali na mnohých miestach - od zimných olympijských hier až po Broadway, kde dvakrát vypredali Radio City Music Hall. Skupina špičkových inštrumentalistov uznávaných na celom svete od začiatku svojej kariéry mení dejiny hudby. Za ich najpredávanejší album je považovaný ich už v poradí druhý štúdiový album - Images and Words, ktorý získal ocenenie Gold Record a je označovaný za za kľúčový album v ich tvorbe.

Aj po stovkách vystúpení, 15 miliónoch predaných platní, dvoch nomináciách na cenu Grammy a takmer štyroch desaťročiach fungovania, sa kultová kapela Dream Theater pozerá dopredu a neustále skúma neprebádané zvukové dobrodružstvá. Ich pätnásty album A View from the Top of the World vyšiel minulý rok a v rámci jeho predstavenia sa zastavia aj na Slovensku.

Vstupné: 52,80 € - 75,90 €

Odporúčame

Preoccupations (CAN)

So 4.3.2023 / Nová Cvernovka

TIP

Ženy – príbehy žien, ktoré ovplyvnili svet

26.5.2022 - 1.3.2023 / Múzeum židovskej kultúry SNM

TIP

Vojna a mier

So 25.2.2023 / Slovenské národné divadlo - Činohra

TIP

Rozprávka o šťastnom konci

Ne 5.2.2023 / Slovenské národné divadlo - Opera

TIP