koncert
DakhaBrakha (UA)
Bezpochyby najpozoruhodnejšia ukrajinská – a možno aj jedna z najpozoruhodnejších európskych kapiel vôbec, je vo svete známa svojim unikátnym zvukom a dychvyrážajúcimi živými vystúpeniami.
Táto akcia sa konala v minulosti

DakhaBrakha svoju hudbu nazývajú etno-chaos. Ide o zmes tradičného ukrajinského folklóru s experimentami inšpirovanými world music. „Naše koncerty sú inšpiratívne a vždy sa uberajú tou najmenej pravdepodobnou cestou. Ide nám o to, aby sme zostali v pamäti poslucháčov čo najdlhšie,“ láka štvorica na svoje vystúpenia.

Aj vďaka svojej neuchopiteľnosti sú DakhaBrakha populárni na celom svete a bežne tak vystupujú na tých najväčších festivaloch ako je Glastonbury. Záznamy vystúpení KEXP a NPR Tiny Desk zbierajú milióny prehratí na internetu. Ich tvorba je taktiež často využívaná vo filmových soundtrackoch.

Unikátnosť hudby DakhaBrakha čerpá z vlastnej autenticity a sily odkazu. Tá je síce prednášaná zdanlivo jednoduchými prostriedkami; stáročia staré tradičné nástroje kombinované s mohutnými vokálmi vytvárajú priestor, ktorý aj dnes doslova zhltne poslucháča a navodí až hypnotickú atmosféru. V Bratislave vystúpi štvorica s poslednou nahrávkou Alambari, ktorú nahrali v Brazílii, kde do tvorby nasali miestne vplyvy a zdokonalili koncertnú súhru. 

Vstupné: 26€

Odporúčame

Tizian - ríša farieb

So 11.2.2023 / Kino Nostalgia

TIP

Je mi zo seba zle

SĽUK / Cinema City Aupark / Kino ...

TIP

Letné svetlo a potom príde noc

SĽUK / Artkino Za zrkadlom / Kino...

TIP

Pražský výběr

Pi 21.4.2023 / Majestic music club

TIP