koncert
Coals (PL) & Zandome
Koncert poľského elektronického dua Coals. Ako domáci hosť sa predstaví člen komunity hyperpunk, Zandome.
Táto akcia sa konala v minulosti

Coals
Mladé poľské duo pozostávajúce z Katarzyny Kowalczyk a Łukasza Rozmysłowskeho. Názov kapely je spojený s regiónom odkiaľ pochádzajú – Sliezsko, slávnym pre svoje uhoľné bane. Kapela rýchlo získala uznanie medzi poslucháčmi vďaka ich podomácky vyrobeným nahrávkam, ktoré zverejnili na YouTube pred niekoľkými rokmi. Hudobní kritici ich definujú ako folk spojený s elektronikou a prirovnávajú k umelcom ako Spooky Black, Ben Howard, Sharon Van Etten, Slowdive(band) a Sigur Rós.

Coals vystúpili na mnohých medzinárodných festivaloch vrátane Positivus, Pohoda, Tune In-Tel Aviv, Primavera Sound a Iceland Airwaves. Počas ich pobytu v Reykjavíku nahrali aj live session pre legendárne rádio KEXP v hosteli Kex.

Hudbu Coals často charakterizuje množstvo žánrov a podžánrov (dream pop, art pop, trap, chillwave, ambient pop, cloud rap, R&B alebo glitch..), no kapela sa nelimituje žiadnym konkrétnym. Namiesto toho sa snažia vytvoriť hudbu, ktorá je eklektická. Sami tvdia, že ich hudbu možno charakterizovať ako "cold pop".

Zandome
Ako domáci hosť sa predstaví člen komunity hyperpunk! Zandome. Tento rok vydal úspešné EP Polarizujem, kde podobne ako Coals kombinuje rôzne hudobné žánre od rapu, cez post-punk až po prvky hyperpopu. 

Odporúčame

BA 60 – 69. Šesťdesiate v Bratislave

13.12.2023 - 19.5.2024 / Apponyiho palác MMB

TIP

Mikuláš v DPOH

Št 7.12.2023 / DPOH

TIP

Péefka nielen ako pozdrav

5.12.2023 - 1.3.2024 / Galéria Slovenského rozhlasu

TIP

SĽUK: Slovenské Vianoce

18.12.2023 - 20.12.2023 / SĽUK

TIP