koncert
Brighter Death Now (SWE) + Raison d'etre (SWE) + Vyšehrad (CZ)
Hradby samoty & Deep dive prinášajú večer švédskeho ambientu v podobe kapiel Brighter Death Now, Raison d'etre a českého projektu Vyšehrad.
Táto akcia sa konala v minulosti

Brighter Death Now (SWE)

je projekt Rogera Karmanika - zakladateľa labelu Cold Meat Industry, ktorý v 90-tych rokoch formoval veľké množstvo temnej industriálnej, či ambientnej hudby a vydával napríklad In Slaughter Natives, Arcana, Mortiis, Aghast, MZ.412, Ordo Rosarius Equilibrio, Deutch Nepal, Coph Nia a ďalšie kulty.

Karmanik ale predovšetkým stojí za projektom BDN a položil základy subžánru death industrialu ako odnože power electronics a je aktívny od konca 80-tych rokov. Nedávny comeback BDN s novou tvorbou prezentuje projekt vo výbornej forme. Jeho živé vystúpenia sú už legendárne a sú prehliadkou skazenosti, dekadencie a vztýčeným prostredníkom celému ľudstvu. 

Raison d'etre (SWE)

je projekt Petra Anderssona, ktorý je aktívny od roku 1991 a takmer bez prestávky vydáva na rôznych labeloch (ale predovšetkým u Cold Meat Industry, Old Europa Cafe, či Cyclic Law). Jeho tvorba je od počiatku až do dnes považovaná za súčasnú špičku žánrov ako dark ambient, či industrial ambient. V počiatkoch silný vplyv gregoriánskych chorálov vystriedali práce s kovovým šrotom a priblížil sa zvukom k industrial ambientu.

Anderson má aj mnoho iných projektov ako Atomine Elektrine, Bocksholm, Necrophorus, Stratvm Terror, Panzar a ďalšie. Andersenova práca si nachádza obdiv u fanúšikov od undergroundu po akademikov. Peter Andersson získal za svoje hudobné úspechy uznanie od štátneho orgánu The Swedish Arts Grants Committee. Vracia sa na pódiá po takmer 10tich rokoch.

Vyšehrad (CZ)

jednočlenný hudobno-vizuálny, experimentálny projekt vo svojej tvorbe prepojuje niekoľko žánrov. V dielni lokalizovanej v najstaršom Pražskom osídlení tak vzniká dark ambient, dungeon synth, lofi black metal, martial industrial a mnoho ďalších žánrov. Témy, ktorým sa Vyšehrad venuje, odkazujú k prehistórii ľudstva, k pôvodným národom, ku kontroverzným stránkam ľudského života a duše, k rôzne vnímaným historickým udalostiam.

Piesne Vyšehradu popisujú snové putovania a výpravy do neznámych končín krajiny, aj našich myslí. Hudba projektu, ktorá často vzniká priamo na mieste, je vždy nejakým spôsobom myšlienkovo zviazaná s daným miestom, históriou či emóciami, ktoré vyžaruje.

Vstupné: 10 - 15 €

Odporúčame

Faya Starters

So 11.2.2023 / Teleport

TIP

Dealer II

Kino Mier Modra / Kino Pezinok

TIP

The Subways

Št 30.3.2023 / Majestic music club

TIP

Zle strážené dievča

10.2.2023 - 18.2.2023 / Slovenské národné divadlo - Balet

TIP