Najslávnejším z bratov je basák Victor Wooten, päťnásobný držiteľ ceny Grammy, ktorý je považovaný za jedného z najlepších žijúcich basgitaristov, často porovnávaný s Jacom Pastoriusom. Časopis Rolling Stone ho označil za jedného z desiatich najlepších basgitaristov všetkých čias.
Joseph Wooten má závratný zoznam talentov, ktorý je pôsobivý aj na pomery klanu Wootenovcov. V súčasnosti je klávesistom skupiny Steve Miller Band, je skladateľom, motivačným rečníkom, a zároveň aj fantastickým spevákom. Spolupracoval s hviezdami ako Whitney Houston a Kenny G, má vlastnú kapelu, a vypomáha svojmu mladšiemu bratovi ako klávesista, spevák a skladateľ v skupine The Victor Wooten Band.
Famózny bubeník a perkusionista Roy "Futureman" Wooten je tiež päťnásobným držiteľom ceny Grammy, spolu s Victorom bol zakladajúcim členom skupiny Béla Fleck and the Flecktones. Roy je známy najmä vďaka svojim zbesilým, nenapodobiteľným vystúpeniam na pódiu, ktoré umocňuje surrealistickým výberom nástrojov: jeho charakteristickými vynálezmi sú The Drumitar či klávesy RoyEl. Jeho pôsobivá sólová kariéra a projekty Black Mozart presahujú žánre klasiky, jazzu, soulu, gospelu a hovoreného slova.
Regi "Teacha" Wooten si svojím charakteristickým gitarovým štýlom akordov, slappingu, tappingu a zbesilého brnkania získal celosvetovú slávu, aj prirovnania k Jimimu Hendrixovi, Frankovi Zappovi a Chuckovi Berrymu. Regi je známy ako "The Teacha" - vyučoval mnohých významných hudobníkov, svojich malých bratov Josepha a Victora učil, keď mal sám len 9 rokov.
The Wooten Brothers spoločne prinášajú na pódium neobyčajnú úroveň skúseností, originality a hudobných znalostí. Ich vystúpenia sú vysokoenergetickou, superfunkovou zmesou štýlov vrátane originálnych piesní a klasiky.
Stručne povedané: títo bratia sú skutoční machri a ich koncert si nemôžete nechať ujsť.
The Wooten Brothers v roku 1978
Baron Haze je česko-slovenská formácia, ktorú založila frontmanka kapely Simona Hulejová (SK) spolu s basgitaristom Marekom Pachom (SK). Dvojica sa stretla počas štúdia jazzovej hudby na VOŠ a Konzervatóriu Jaroslava Ježka v Prahe. Ku kapele sa postupne pridali ďalší absolventi KJJ a VOŠ: etablovaný bubeník Pavel Plašil (CZ) (Lake Malawi, Eva Burešová), a pianista Robin Galia (CZ), ktorý hráva aj s Katarziou.
Simona , etablovaná speváčka s bohatou hudobnou minulosťou a rodáčka z Liptova, má za sebou silné folklórne korene, ktoré ju inšpirujú v tvorbe. Príkladom môže byť zhudobnená trávnica ,,Holúbky,, ktorú celý život spievala so svojou starou mamou, ikonou slovenského folklóru ,Hankou Hulejovou.
Harmonické postupy sú moderné s využitím mnohých modálnych a jazzových prvkov, okrem línie spevu, ktorá je dominantná, dostávajú priestor aj inštrumentalisti využívajúci prvky improvizácie. Najkrajšie na ich živých vystúpeniach sú momenty, kedy nechávajú priestor slobodnej tvorbe. Skúšajú s odvahou hranice jazzu nielen v speve, ale aj v komunikácii medzi hudobnými nástrojmi.
Baron Haze je fúziou rôznych žánrov ako worldmusic, progressive soul a jazz, vystupovali napríklad na Mladí ladí jazz v Prahe v Jazzdocku, Citysounds festivale v Bratislave alebo Mikulášskom jazzovom festivale. Boli ocenení Slovenskou jazzovou spoločnosťou, a cenou Soza za autorskú skladbu Stepping into the light.
Baron Haze nahrali svoju prvú Live session, kolekciu 5 piesní, v renomovanom štúdiu Svárov, ktorú nájdete na youtube a všetkých streamovacích platformách.