koncert
Billy Talent (CAN) + Frank Turner & The Sleeping Souls (UK)
Kanadská gitarová úderka Billy Talent príde po 6-tich rokoch do Bratislavy predstaviť svoj najnovší, šiesty štúdiový album. Mimoriadny hudobný večer bude mať veľmi bohatý sprievod. Vystúpi aj populárny Angličan - originálny folk-punkový Frank Turner, kapela The Menzingers z Pennsylvánie a štvorlístok umelcov doplní formácia z Chicaga Sincere Engineer.
Táto akcia sa konala v minulosti

Billy Talent

Na Slovensku známa a veľmi obľúbená formácia pochádza z Ontária. Spevák kapely Benjamin Kowalewicz, gitarista Ian D'Sa, basák Jonathan Gallant a bubeník Aaron Solowoniuk tvoria nemenné jadro od začiatku 90. rokov. 

Ťažko napodobiteľná identita a takmer endemické hudobné aranžmány ich zaniesli za okraj bežnej žánrovosti. Skupina dotiahla svoju produkciu až k celosvetovým oceneniam a výrazne ovplyvnila aj globálny trh hudobného mainstreamu.

Rôznorodé albumy, nekonvenčnosť pri ich tvorbe a miešanie muzikálneho imidžu prinášajú punk-rockový základ, vyladený do ucha lahodiaceho alternatívneho rocku a v prípade potreby turbulentne explodujú do svetového punk 'n' rollu v najmodernejšej verzii emo. 

Za roky pôsobenia v prvej svetovej lige rocku nestratili nič zo schopnosti ovládať svojou nadupanou muzikou a vyhrotenými textami masy fanúšikov a často im patrí pozícia headlinera veľkých festivalov.

Najznámejšie skladby Red Flag, Surrender, Fallen Leaves, Surprise Surprise, Rusted From The Rain znejú z obrovských pódií doslova hymnicky a pritiahnu si často celý dav.

Nový album je produktom takmer šiestich rokov zadržiavaného hnevu a frustrácie z toho, čo vidia vo svete, vo svojich komunitách a vo svojich životoch. V ich hudbe vždy existovalo sociálne povedomie ale teraz ho cítiť obzvlášť výrazne. Samotný názov Crisis of Faith vyjadruje pocit bezmocnosti, ktorý hraničí s úplným zúfalstvom ľudstva. Crisis of Faith je o tom, ako urobiť svet lepším miestom – nielen so spravodlivým hnevom a rozhorčením, ale aj s láskou a súcitom. 

„Na tomto albume je možné počuť širokú škálu zvukov. To isté platí aj o textoch, v ktorých sú zakomponované všetky emócie, ktoré nami počas písania a nahrávania hýbali. Táto rozmanitosť spája všetko, čo z nás robí to, kým sme, čím sme si prešli a kde sme ako kapela“.

Mimoriadny hudobný večer bude mať veľmi bohatý sprievod:
Frank Turner (UK) - folk-punk
The Menzingers (USA)  - punkrock
Sincere Engineer (USA) - emopunk

Vstupné: predpredaj 40€

Odporúčame

bazén (bez vody)

24.10.2023 - 22.11.2023 / V-klub (Véčko)

TIP

Bienále ilustrácií Bratislava 2023

Bratislava / Bibiana dom umenia pre deti

TIP

Tata Bojs

Pi 1.12.2023 / Majestic music club

TIP

Nu Sound Of... Grails (USA)

Pi 6.10.2023 / Pink Whale

TIP