V T3 vystúpi Eustace Cranch a Dominik Prok, program Cyklokuchyne doplníme čoskoro.
Dominik Prok je hudobník a spevák narodený vo Vranove nad Topľou, ktorý zomrie v New Yorku. Frontman post-punk/post-hardcore kapely 52 Hertz Whale sa vydal aj na sólovú dráhu so svojím albumom there is no rescue mission, we are safe. Na ňom prechádza od hlučného rocku k subtílnym skladbám, ktoré sú popísané jednoducho ako “its the classic album about heartbreak”.
Emočná intenzita Prokovho spevu, na ktorú sme zvyknutí z jeho domovskej kapely, pretrváva, no tentokrát je zaobalená do naoko jednoduchého obývačkového lo-fi pesničkárstva. Prokov spev a gitaru miestami dopĺňa flauta, bendžo, basa, klavír či autoharfa, s ktorými tvorí intímne aranžmány deviatich piesní albumu. Album, ktorý je vraj „slovenská odpoveď na tradíciu amerického či britského pesničkárstva“, sa vyžíva vo svojej lo-fi estetike, ktorou dotvára pocit autentickej výpovede.
Eustace Cranch je názov projektu bratislavského hudobníka, ktorý sa od gitary v dnes už neexistujúcich prog/punk-rockových kapelách dostal až k elektronickým mašinkám a synthom. To, že mu to náramne svedčí, dokazujú jeho živé vystúpenia a teraz už aj jeho očakávaný, pestrý albumový debut s názvom Balon . Jeho obsah by sa dal najlepšie označiť slovom „výživný“. Je to pestrá guľa zvukov, rytmov, hlukov a nálad, ktoré pred vás rozprestrú zábavnú aj zmysluplnú, obývateľnú planétu. ADHD-core at its finest! Tento elixír je namiešaný z potu klubových tanečníkov a extraktov z exotických zvierat a tigrovaných orchideí. Láska ku špinavej produkcii, intenzívnym tempám a nekonečnému lámaniu zvuku skrz rôzne mašinky sa tu stretáva aj s jemnejšou a introspektívnejšou stranou B, do ktorej presiakla aj kvapka psychadélie.
Vstupné: dobrovoľné, odporúčané 9€ +. Vstupné poputuje kolektívu Freefilmers.
Freefilmers je kolektív filmárov a umelcov, ktorí pochádzajú z Mariupoľa na Ukrajine. Posledné roky sa venovali témam mestských premien na východnej Ukrajine a jej multikultúrnym aspektovm, skúmali tvorivosť robotníckej triedy a priemyselnú minulosť a súčasnosť postsocialistických miest.
Od februára 2022 sa Freefilmers venujú podpore undergroundových umelcov, queer aktivistov či neurodivergentných ľudí postihnutých vojnou, poskytovaniu a preprave humanitárnej pomoci do regiónov najviac postihnutých vojnou, ale aj ďalšej distribúcii pomoci pre menšie grassroots iniciatívy, pričom sa zameriavajú na najzraniteľnejšie komunity (rómov, ženy z vidieckych oblastí či ľudí so zdravotným postihnutím).