koncert
Bardo / Sisa Fehér a Vlado Mikláš - zrušené
Večer s dvomi slovenskými hudobnými zoskupeniami. Každé sa pohybuje vo vodách iných hudobných žánrov, obe však spája sila a poetickosť v textoch.
Táto akcia sa konala v minulosti

Bardo - skladateľské duo tvoriace autorskú hudbu s unikátnym moderným zvukom, ktorý vychádza z ich jazzového backgroundu prepleteného s vplyvom slovenskej alternatívy, ktorú je možné spozorovať skrz lyrické texty prihovarájuce sa cez prírodný symbolizmus. Ako album tak aj živé koncerty prenesú poslucháča do samostatného magického sveta opojných minimalistických a sofistikovaných zvukových ploch tvorených hlavne vrstvením melodických gitarových liniek, zvuku basy a Sisiných harmonizovaných melódii.
I napriek skutočnosti, že všetky kompozície sú autorské, hovoriace svojim
jazykom, dá sa v Barde nájsť istá fiktívna príchuť slovenského folklóru.
Narozdiel od albumu, kde sa len striedmo v skladbách objavujú vyprodukované beaty, živé koncerty doprevádza bubeník Petr Nohavica.

Jazz v podaní dvojice – Sisy Fehér a Vladka Mikláša, ktorí spolu s bubeníkom Petrom Nohavicom odohrajú skladby z albumu Bardo. Ankramu predstavia svoju postrockovú tvorbu s príchuťou ambientu a ich aktuálny album Si teraz skôr ako zem.

Ankramu - Groovujúci psychedelický postrock s poetickými textami a príchuťou ambientu. Aktuálny album Si teraz skôr ako zem je prepracovanou nahrávkou plnou piesňových a inštrumentálnych prúdov, štruktúr a vrstiev sprevádzaných precíteným spevom neusilujúcim sa dominovať nad nástrojmi. Piesne Ankramu očaria svojou šírkou, citom a hutnosťou. Formáciu Ankramu tvoria spevák, basák a autor textov Michal Kramár, bubeník Jozef Krupa, gitarista Michal Matejka. Tvorbu kapely Ankramu publikuje exkluzívne undergroundové vydavateľstvo Rieka.
Kapela Ankramu rada svoju tvorbu označuje ako vidiecku avantgardu, bigbít obohatený o akordy a intuitívny terorizmus v zajatí vízie.

---------
Vstup: 8€ / 6€ / 5€ 

Odporúčame

Judas Priest

Pi 24.7.2020 / Axa Aréna NTC

TIP

1000 rokov histórie

9.6.2020 - 10.11.2020 / Múzeum dejín mesta - Stará radnica

TIP

Festival Atmosféra 2021

6.8.2021 - 8.8.2021 / Hontianske Nemce - Vinice

TIP

Le Payaco - krst albumu

Št 24.9.2020 / Majestic music club

TIP