iná akcia
trh / gastro
Veľkonočné trhy na zámku Schloss Hof

Poprechádzajte sa po zámockom statku a vychutnajte si veľkonočnú náladu. Nechajte sa inšpirovať ponukou ručne vyrábaných dekorácií, ochutnajte miestne špeciality a deťom doprajte kreatívny program.      

Táto akcia sa konala v minulosti

Jar je synonymom nového života a impulzom k aktívnemu tráveniu voľného času. Nechajte sa pozvať na úžasný výlet a vychutnajte si sviežu krásu jarnej prírody počas návštevy skvostného zámockého areálu Schloss Hof. Ohromia vás nielen nádherné prírodné prvky a pôsobivá architektúra, ale aj bohatá programová ponuka. 

Každý víkend od 30. marca až do Veľkonočného pondelka sa môžete ponoriť do príjemnej atmosféry veľkonočných trhov v imperiálnom prostredí, ktoré zaručene očarí veľkých aj malých návštevníkov. Malebný zámok Schloss Hof tvorí nádhernú kulisu tomuto mimoriadne obľúbenému podujatiu.

Čaká na vás viac ako 70 stánkov s pestrou ponukou hodnotných produktov. Pôvabné dekorácie sú zdrojom inšpirácie pre krásnu veľkonočnú výzdobu i milé darčeky.
Tešiť sa môžete aj na kulinárske špeciality, živú hudbu na zámockom statku, skvelé workshopy, zaujímavé prehliadky, jazdy na koči a množstvo zábavy pre deti.
Marmeládová kuchyňa bude rozvoniavať veľkonočnými lahôdkami a tradičným pečivom. Návštevníkov nepochybne zaujmú aj ukážky starého umenia výroby kraslíc či farbenie veľkonočných vajíčok pomocou rastlín a bylinných solí.
V zámockom areáli hopká veľkonočný zajačik. Deti sa s nadšením vydajú po jeho stopách. Keď ho nájdu, čaká ich malé prekvapenie. 20. – 22.4. sa najmenší môžu zapojiť do hľadania skrýš veľkonočného zajačika a získať sladkú odmenu. Nezabudnuteľným zážitkom sú aj dielničky veľkonočného zajačika, ktoré rozvíjajú kreativitu i rôzne zručnosti. Ozdobovanie kraslíc a bahniatok, veľkonočné pečenie či výroba dekorácií – o zábavu je postarané. Detičky si môžu okrem iného užiť jazdenie na poníkoch a počas veľkonočného víkendu ich poteší Gašparko.   

Ak patríte medzi milovníkov histórie, určite vás osloví možnosť zúčastniť sa prehliadky zámku so slovenským lektorom, ktorý výborne pozná majestátne zámocké priestory a poodhalí vám „tajomstvá“ zámku. Prehliadková trasa vás zavedie do prepychových interiérov, kde môžete obdivovať obytný apartmán princa Eugena, komnaty Márie Terézie či barokovú zámockú kaplnku s veľkolepou freskovou výzdobou. Určite si nenechajte ujsť i ohromujúcu mimoriadnu výstavu s titulom „Hra s jedlom“, ktorá príjemne prekvapí svojím moderným stvárnením a interaktívnymi prvkami.

V jarnom období je zámok Schloss Hof mimoriadne príťažlivý a veľkonočné trhy nadchýnajú návštevníkov z blízkeho okolia i vzdialenejších miest. Stačí len prísť a nechať sa unášať krásnymi zážitkami pre celú rodinu v nádhernom prostredí.

Vstupné na veľkonočné trhy:     
dospelí 7,- € | deti (6-18 rokov) 3,- € | rodinná
 vstupenka (2 dospelí + max. 3 deti) 17,- €

Program počas veľkonočných trhov:
11:00 – 17:00 Dielničky veľkonočného zajačika: maľovanie veľkonočných vajíčok, zdobenie veľkonočnýchvetvičiek, pečenie koláčikov
13:00 – 16:00 Po stopách veľkonočného zajačika . Po zámockom areáli sa bude prechádzať veľkonočný zajko, nájdi ho a získaš malé prekvapenie.
13:00 – 15:00 Lumi na prekážkovom parkúre. Vytvorte tím s naším oslíkom a absolvujte dobrodružný parkúr.
14:00 – 16:00 Jazdy na kočoch 2,-€  osoba & jazdenie na poníkoch, 1 kolo 1,-€ I osoba, hod.
16:00 – 16:20 Kŕmenie zvieratiek v zverníku 
13:00, 14:00, 15:00 hod. hudobné potešenie pre uši. Domáca hudobná skupina sa postará o dobrú náladu

Vstupné na Veľkonočné trhy: 
Dospelý 7,-€ | dieťa 3,- € 
Príplatok za vstup do zámku: dospelý 8,- € | dieťa 6,- €
Prehliadka s výkladom lektora: dospelý 3,- € | dieťa 3,- €
Rodinná vstupenka na veľkonočné trhy 17,- € | so vstupom do zámku 39,- €

Kedy: 10:00-18:00

Veľká zábava počas Veľkonočného víkendu 
20.-22.4.
Hľadanie veľkonočných vajíčok

Počas tejto prehliadky pre deti sa najmenší vydajú na hľadanie skrýš veľkonočného zajačika so sladkou odmenou.

Príplatok (ku vstupnému): 3,- € (odporúčané pre deti od 4 r. | 1 sprievodná osoba zdarma) | 
v slovečine: 11:15 | 12:15 | 13:15 | 14:15 | 15:15 | 16:15 hod.

Gašparko & Co.* | 14:00 a 16:00 hod. | Slávnostná sála (1. poschodie zámku) 
*zahrnuté v cene vstupného

Lektorované prehliadky na zámku Schloss Hof & Niederweiden
Schloss Hof | Príplatok (ku vstupnému): 3,- €/os. | trvanie cca 1 hod.
Lektorovaná prehliadka stálej výstavy (komnaty) a mimoriadnej výstavy „Hra s jedlom – Obchod a logistika“ (v slovenčine): 11:30 a 13:30 hod.
Detská prehliadka (v slovenčine): 15:00 hod.
Zámok Niederweiden | Príplatok (ku vstupnému): 3,- €/os. | trvanie cca. 1 hod.
Lektorovaná prehliadka mimoriadnej výstavy „Hra s jedlom – Od obchodíka s potravinami k hi-tech supermarketu” (len v nemčine): 11:00, 14:00 a 16:00 hod.

Odporúčame

Vianočný Cverna Market

So 30.11.2019 / Nová Cvernovka

TIP

Všetci to vedia

Kino Mladosť / Kino Lumière

TIP

Andrej Šeban sólo

Št 21.11.2019 / FK Nostalgia

TIP

Red Cat Romantique

Pi 20.12.2019 / Red Cat Cabaret Club

TIP