iná akcia
Vedomostné kvízy v Sade Janka Kráľa

Aj toto leto sme pre vás pripravili vedomostné kvízy o Bratislave. Veľa sa naučíte, dobre sa zabavíte. Každý druhý utorok vás pozývame zmerať si vaše vedomosti o Bratislave v mimoriadne príjemnej a uvoľnenej atmosfére na novej Kultúrnej scéne v Sade Janka Kráľa.

Táto akcia sa konala v minulosti

V tieni stromov a pod mohutnou scénou zo Shakespearovho Othella sa o výbornú náladu plnú briskných vtipov, ale aj nových vedomostí, postará moderátor Ludwig Bagin a nadšený sprievodca a lektor kurzu Sprievodca cestovného ruchu BKIS, Martin Záni.

Kvízy sú venované nielen histórii, ale aj udalostiam nedávnej minulosti, rozvoju mesta, špecifikám mestských častí a dokonca aj rôznym kuriozitám, pikoškám zo spoločenského diania, či popkultúrnym fenoménom. Ide o skvelý spôsob zábavy, ktorý prirodzene prepája všetky generácie účastníkov a povzbudzuje k spoločnému tráveniu voľného času v príjemnej atmosfére letného mesta.

Už sme pátrali po tom, čo bolo alebo stále je v Bratislave najmenšie, najväčšie, najvyššie či najstaršie. Čo, kde a kedy bolo prvé, či posledné. Pripomenuli si gastronomické pochúťky, ktoré pochádzajú z Bratislavy a preslávili nás vo svete.

Postupne spoznávame historické budovy a udalosti, ktoré sa v meste odohrali. Spomíname na známych Bratislavčanov a osobnosti, ktoré navštívili naše mesto a taktiež na obdobie, keď sme boli korunovačným mestom.

A veľa ďalších zaujímavosti sa dozviete, keď prídete na Bratislavský kvíz – najbližšie 17. 8. (utorok), 31. 8. (utorok ) o 18.00 hod. na Kultúrnej scéne v Sade Janka Kráľa, ale aj na mestských hradbách 20. 8.

Viac o programe Kultúrneho leta 2021

Odporúčame

NeferNefer & Burlesque Show

Št 20.1.2022 / Red Cat Cabaret Club

TIP

Sharpe 2022

21.4.2022 - 23.4.2022 / Nová Cvernovka

TIP

Scandi (prehliadka súčasných severských filmov)

24.1.2022 - 30.1.2022 / Bratislava

TIP

Caribou

Pi 4.2.2022 / Edison Park

TIP