iná akcia
prednáška / diskusia
TEDxBratislava: Ticho plné slov
Štrnásty ročník TEDxBratislava, s hlavnou témou Ticho plné slov, sa uskutoční v sobotu 25. mája v priestoroch SNG. Ticho, absencia zvuku ako chýbajúca esencia každodenného života. Ticho ako vedomý akt rešpektu alebo ako prejav úcty. Ticho ako brána k hlbšiemu porozumeniu a spoznaniu. Ticho ako únik pred rýchlym svetom. Ticho ako liek.
Táto akcia sa konala v minulosti

Vo svete, v ktorom dominujú slová, nás veta „Ticho plné slov“ inšpiruje objavovať tiché, no významové hĺbky komunikácie. Vydajme sa spoločne na cestu skúmania a interpretácie.

Otvorme sa nespočetným významom, ktoré v nás môže táto fráza evokovať. Oceňme krásu, ktorá sa ukrýva v tichu, ktoré nás obklopuje, keď sa na moment zastavíme.

Okrem inšpiratívnych vystúpení rečníkov a rečníčok sa môžu účastníci tešiť na networking, prestávkové aktivity, umelecké vystúpenia aj moderované diskusie s rečníkmi a rečníčkami. 

Súčasťou vstupenky je aj celodenné občerstvenie a bezplatný vstup na všetky sprievodné aktivity.

Vystúpenia zahraničných rečníčok budú simultánne prekladané do slovenčiny.

Program:

Na tohtoročnom podujatí TEDxBratislava si môžete vypočuť talk autorky dvanástich kriminálnych románov a bývalej advokátky v oblasti trestného práva Helen Fields.

Geografa Martina Švedu, ktorý mení pohľad na predmestia s dôrazom na potrebu udržateľných riešení a ochranu prírody.

Filmového kritika, tvorcu a spolupracovníka viacerých filmových festivalov Petra Konečného.

Výskumníčky Tine Melzer, ktorá učí nové spôsoby vnímania reality a otvára diskusiu o komunikácii a interpretácii.

Aktivistu a zakladateľa neziskovej organizácie Humánny Pokrok Martina Smreka, bojujúceho za práva tých najbezbrannejších – zvierat.

Bubeníka Mareka Gregora, ktorý zdieľa svoje bohaté skúsenosti a lásku k hudbe ako lektor bicích, kde vedie ľudí všetkých vekových kategórií k objavovaniu a sile rytmu.

Lekárky Andrey Škripekovej s témou o paliatívnej medicíne a jej benefitoch na kvalitu života pacientov na konci života.

Realizátora a propagátora zelených striech Juraja Pekára, prinášajúceho ekologické a udržateľné riešenia pre klimaticky odolné mestá.

Vedkyne Barbory Baďúrovej, skúmajúcej ženskú plodnosť a vývoj ženského vajíčka, ktorej práca môže pomôcť pochopiť a riešiť otázky reprodukčného veku.

Sociálneho antropológa Juraja Buzalku, ktorý prichádza s výzvou pre naše predstavy o fungovaní sveta, slovenskej identite a tradíciách.

Ilustrátorky Martiny Paukovej, ktorá vytvárala ilustrácie pre mená ako Google, Apple, CNN alebo The New York Times.

Dominiky Sakmárovej, ktorá sa venuje popularizácii čínskej a kórejskej kultúry, jazyka a dejín na besedách a prednáškach po celom Slovensku i Česku.

---

V rámci umeleckých vystúpení sa predstaví kapela Dis is Markéta, spájajúca folklór s klasickou aj experimentálnou hudbou, a tanečné zoskupenie DanceContinent, patriace medzi najúspešnejšie súbory na Slovensku, ktorého cieľom je povzbudiť verejnosť v ich záujme o kultúru, pohyb, tanec, komunitu a aj zdravie.

Podujatie TEDxBratislava organizuje skupina dobrovoľníkov združená okolo najväčšieho a zároveň najstaršieho TEDx podujatia na Slovensku, TEDxBratislava.

Vstupné: 79€

Súčasťou vstupenky je aj celodenné občerstvenie a bezplatný vstup na všetky sprievodné aktivity.

Odporúčame

Pohoda 2024

11.7.2024 - 13.7.2024 / letisko Trenčín

TIP

Kým prídu Stouni...

Ne 30.6.2024 / Slovenské národné divadlo - Činohra

TIP

Hradby samoty XIII.

4.7.2024 - 6.7.2024 / Kaštieľ Jablonica, okres Senica

TIP

Perugino - večná renesancia

Kino Kultúrka Stupava / Kino Lumière

TIP