iná akcia
burza / blšák
SWAP ~ Petržalská tržnica
Rozmarné leto v šatníku! Prevetrajte police a roztancujte vešiaky, do módneho tanca nám zahrá komunitná výmena oblečenia a doplnkov. Či už máte doma šaty, ktoré potrebujú nový domov, alebo hľadáte nejaký kúsok, ktorému by ste dali druhý život, swap je vítanou príležitosťou. Pridajte sa k módnej revolúcii, ktorá šetrí planétu aj peňaženku.
Táto akcia sa konala v minulosti

Čo je SWAP?
Ide o koncept, ktorý znamená vzájomnú výmenu oblečenia, s ktorou prichádza aj k výmene skúseností, názorov a radosti. SWAP je spôsob, ako šetriť prírodu aj vlastnú peňaženku. Je to spôsob ako osviežiť svoj šatník ekologicky a ekonomicky, a to bez výčitiek svedomia.

Ako funguje SWAP?
Princíp je jednoduchý. Vy sa vzdáte svojich módnych kúskov, ktoré stále môžu potešiť iných a za výmenu si môžete odniesť také, ktoré potešia vás. Takto spolu prispejeme k recyklácii veľmi priateľským a zábavným spôsobom. Navyše, cez SWAP sa môžete dostať k zaujímavým kúskom a osviežiť svoj šatník o originálne modely od zaujímavých ľudí. 

Ako prebieha SWAP? 

Platí zásada 1 kus doneseného oblečenia = 1 žetón. Ak so sebou neprinesiete žiadne oblečenie, za príspevok 1 euro obdržíte 1 žetón. Za žetóny sa bude dať platiť v hotovosti. Oblečenie, ktoré prinesiete na SWAP musí byť v dobrom stave, opraté, čisté, voňavé, nepoškodené a suché. Každý kus oblečenia či doplnku, ktorý si chcete zo SWAPu odniesť “stojí” 1 žetón. Celkovo môžete priniesť alebo si odniesť maximálne 10 kusov oblečenia a doplnkov.

Čo na SWAP patrí?
- oblečenie dámske, pánske i detské
- topánky v páre 
- tašky a batohy
- doplnky ako slnečné okuliare, opasky, čiapky, rukavice, šály, šatky a šiltovky

Čo na SWAP nepatrí?
Všetko to, čo je hygienicky nevyhovujúce:
- spodná bielizeň, plavky, ponožky, pančuchy, silonky
- bižutéria
- župany, uteráky, obliečky
- kozmetika (ani nová, ani otvorená)
- oblečenie s pokazeným zipsom, bez gombíka či s fľakmi
- roztrhané a zodraté nohavice
- obnosené a zatuchnuté oblečenie 

Čo sa stane s oblečením, ktoré zostane?
Nositeľné a pekné kúsky poputujú buď na ďalší SWAP alebo ich venujeme na Ekocharitu, aby sme pomohli tým, ktorí to práve potrebujú. Vďaka tomu si môžete byť istí, že každý kúsok oblečenia, ktorý k nám donesiete nadobudne zmysluplnú budúcnosť. 

Vstup voľný

Odporúčame

Burlesque Varieté

Pi 16.8.2024 / Red Cat Cabaret Club

TIP

Takmer pyšná princezná

Dom kultúry Ružinov / Divadlo bez masky

TIP

Kosheen & Sian Evans (UK)

Pi 15.11.2024 / Majestic music club

TIP

Umenie Fantastického Odhmotnenia

28.3.2024 - 11.8.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava

TIP