iná akcia
trh / gastro
Stredoveké trhy na Bratislavskom hrade
Zažite atmosféru 14.storočia na nádvorí Bratislavského hradu. Brašnár, hrnčiar, tokár, minciar, pisár a ďalší vám ukážu svoje remeslá. ​​​​​​​Plus stredoveká kuchyňa – budete môcť ochutnať tradičné polievky či koláče. Na najmenších čaká stánok „alchymistu“ s nápojmi. Pre dospelých bude pripravené víno podľa starých receptúr.
Táto akcia sa konala v minulosti

Občianske združenie Schatmansdorf v spolupráci so SNM – Historickým múzeom si pre vás pripravilo štyri predĺžené víkendy plné remesiel a úžasnej atmosféry na nádvorí Bratislavského hradu. Stredoveké remeselné trhy sa budú konať počas štyroch predvianočných víkendov: 25.-26. novembra (iba sobota a nedeľa), 1.-3. decembra, 8.-10. decembra, a 15.-17. decembra.

Ochutnajte vína, kaše a polievky podľa starých receptúr. Sledujte pri práci tokára, pisára, sokoliara, alebo minciara. Navštívte s deťmi stánok s drevenými hračkami alebo "stredoveký" kolotoč. Alebo si zakúpte výrobky od krajčírov, kováčov, hrnčiarov, sviečkárov, brašnárov, a mnohých ďalších.

Otváracia doba:

Piatky od 12:00 do 18:00 

Soboty a nedele od 10:00 do 18:00

Návštevu Stredovekých trhov na nádvorí Bratislavského hradu odporúčame spojiť aj s návštevou SNM – Historického múzea, kde bude prebiehať ďalší program.

Na vianočnú atmosféru vás naladí výstava betlehemov "Pokoj ľuďom dobrej vôle", ako aj napríklad keramika, ktorá vám rozpovie Príbeh holíčskej fajansy. Tešit sa môžete aj na nočnú komentovanú prehliadku zameraná na osobu architekta Piffla, tvorivé dielne pre rodiny s deťmi, expozíciu Dejiny Slovenska, herojické príbehy Hrdinov odboja, výstavu obrazov a sôch z depozitára SNM – HM a ďalšie výstavy a aktivity.

Stredoveké trhy organizuje Občianske združenie Schatmansdorf Častá, ktoré sa venuje stvárneniu života ľudí v neskorom stredoveku, konkrétne prezentácii historického obdobia prelomu 14. a 15. storočia. Primárne sa zameriava na rekonštrukciu dobových remesiel a hodnovernú ukážku života stredovekého človeka. Vo svojej remeselnej činnosti sa riadi opismi a postupmi z dobových literárnych prameňov, ilumináciami a archeologickými nálezmi, ktoré slúžia ako inšpirácia pre vernú ilustráciu konkrétneho remesla.

Vstup voľný

Odporúčame

Piesne Zeme

Kino Film Europe / Cinema City Eurovea

TIP

Alberto Mesirca (IT) & Jozef Lupták: Pofestivalový koncert v knižnici

Ut 27.2.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava

TIP

Spiritual Front

Št 13.6.2024 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu

TIP

Garáže x T3: Errorr (DE), Saturnists (AT)

Ne 3.3.2024 / T3 - kultúrny prostriedok

TIP