iná akcia
Singularch: Prečo nás desí sociálne bývanie? (a nemalo by)

Nedostupnosť bývania, a to nie len pre sociálne slabších, je široko známou témou pre všetkých. Problematike sociálneho bývania patrí popredné miesto v sociálnej a bytovej politike v západných krajinách EÚ. V kontexte Slovenska ide o problematiku, ktorá bola dlhodobo potláčaná do úzadia, no postupom času je evidentný nárast záujmu, ktorý reprezentujú nie len aktívne iniciatívy, ale aj mestské zastupiteľstvá, školy i architektonická obec rôznymi progresívnymi formami.

Táto akcia sa konala v minulosti

Ako tento sociálno politický problém vidia jednotlivé strany ? Akými formami a akým tempom sa hýbeme smerom k tejto jednoduchšej realite bývania? Je dostupné bývanie na Slovensku témou vzdialenej utópie alebo rozbehnutý vlak realizovaných projektov?

S urbanistkou Milotou Sidorovou, absolventkou humanitnej environmentalistiky a koordinátorkou sociálnej nájomnej agentúry Laurou Kovácsovou, s architektkou, urbanistkou a pedagogičkou - Katarínou Smatanovou a s architektom a riaditeľom sekcie súťaží na Metropolitnom Inštitúte Bratislavy - Petrom Lényim sa spoločne pozrieme na názory, úvahy a skúsenosti naprieč témou lepšieho a dostupnejšieho bývania pre všetkých.

Po diskusii sa stretneme s nemeckým architektom Benediktom Hartlom z ateliéru Opposite Office, ktorý si pre nás pripravil zaujimavú prednašku a prezantáciu tvorby. Viac info.

Odporúčame

Denisa Lehocká: Bez názvu

26.11.2021 - 26.1.2022 / Kunsthalle Bratislava

TIP

Miznúce telo

9.10.2021 - 30.6.2022 / Schaubmarov mlyn v Pezinku

TIP

Vianočný Dobrý trh na Panenskej - zrušené

11.12.2021 - 11.12.2021 / Panenská ulica, Bratislava

TIP

Krajina nomádov

Št 9.12.2021 / Kino Nostalgia

TIP