Ružinov sa opäť chystá na víkend, keď Park Andreja Hlinku ožije hudbou, smiechom a vôňou dobrého jedla. Ružinovské hodové slávnosti 2025 sa uskutočnia v sobotu 27. a v nedeľu 28. septembra a ponúknu program, ktorý spojí legendy hudobnej scény, koncerty pre deti a príjemnú atmosféru pre všetkých návštevníkov.
„Ružinovské hody sú pre nás vždy chvíľou, keď sa stretne celá ružinovská komunita. Počas dvoch dní tu nájdu svoje miesto všetky generácie – od detí až po tých, ktorí si radi zaspomínajú na hity svojej mladosti. Verím, že si každý odnesie domov dobrú náladu a pekné spomienky,“ hovorí starosta Ružinova Martin Chren.
Sobota 27. septembra: Od rodinnej pohody až po funky legendu
O 14:00 otvorí hody ružinovská kapela Accidental Lovers, po ktorej príde na rad detská hviezda Miro Jaroš. Večer sa ponesie v znamení nestarnúcich hitov Beáty Dubasovej, koncertnej verzie hudobného projektu Na srdci mi hraj! v podaní Orchestra Vlada Valoviča a Martina Gyimesiho a ako veľká bodka zaznie koncert Ricka Baileyho z Delegation so sprievodnými hudobníkmi.
Nedeľa 28. septembra: Folklór, rodinná zábava a česká popová diva
Druhý deň otvorí slávnostná svätá omša v Kostole sv. Vincenta de Paul. Na pódiu v parku sa predstavia FS Karpaty, detské dvojice Zahrajko a Myška Eliška či Tárajko a Popletajka. Večer rozprúdi Samo Tomeček & Milujem Slovensko Band a program zavŕši koncert Heleny Vondráčkovej.
Zábava, jedlo a atrakcie
Počas celého víkendu nebudú chýbať stánky s občerstvením, kolotoče pred DK Ružinov a vo Wetzlerovom parku špeciálne zóny pre deti aj športových nadšencov – v sobotu od 15:00 do 18:00 #BeActive Night zóna a v nedeľu nafukovacie skákacie atrakcie zdarma.
Program:
27.9. sobota
Park A. Hlinku
moderuje: Martina Comisso
14:00 Accidental Lovers
15:15 Miro Jaroš
17:00 Beáta Dubasová s kapelou
18:45 Na srdci mi hraj! – koncertná verzia
20:30 Rick Bailey from Delegation with guest musicians
pred DK Ružinov – kolotoče
Park A. Hlinku – 15:00 – 18:00 športové súťaže Ružinovského športového klubu
Wetzlerov park – 15:00 – 18:00 #BeActive Night zóna
28.9. nedeľa
Park A. Hlinku
moderuje: Richard Vrablec
14:00 FS Karpaty
15:30 Zahrajko a Myška Eliška
16:45 Tárajko a Popletajka
18:15 Samo Tomeček & Milujem Slovensko Band
20:00 Helena Vondráčková
pred DK Ružinov – kolotoče
Park A. Hlinku – 15:00 – 18:00 športové súťaže Ružinovského športového klubu
Wetzlerov park – 15:00 – 18:00 Nafukovacie skákacie atrakcie
Vstup voľný
Podrobný program a viac informácií