iná akcia
Prehliadka historickej budovy SND

Dozviete sa základné fakty o histórii divadla, ako aj o jeho úlohe v dobovom Prešporku i súčasnej Bratislave.

 

Historická budova SND dlhodobo láka domácich aj zahraničných návštevníkov nielen svojou divadelnou históriou, ale aj architektonickou hodnotou. Ikonickú stavbu z konca 19. storočia postavili v eklektickom štýle podľa návrhov významných viedenských architektov Ferdinanda Fellnera a Hermanna Helmera.

V rámci prehliadky sa dozviete základné fakty o histórii divadla, ako aj o jeho úlohe v dobovom Prešporku i súčasnej Bratislave. Oboznámite sa s premenami, ktorými divadelná budova za vyše sto rokov svojej existencie prešla, ako aj s významnými divadelnými míľnikmi a osobnosťami, ktoré tu vystupovali.

Prehliadková trasa sa začne vo foyeri divadla, povedie priestormi pre návštevníkov vrátane prezidentského salónika, lóží, mezanínu, 1. balkóna a divadelného bufetu. Pokračovať však bude magickým zákulisím divadla, ktoré vám odhalí pohľad do naozajstnej divadelnej kuchyne. Navštívite šatne, orchestrisko, prezriete si točňu, priestory inšpície, sklad kulís, skúšobňu orchestra, veľkú baletnú sálu, sklad garderóby a žehliareň.

Útrobami historickej budovy SND vás bude sprevádzať Ludwig Bagin. Prehliadky sa konajú raz do mesiaca, vždy v sobotu dvakrát denne – dopoludnia aj vo večerných hodinách. Záujemcovia so zakúpenou vstupenkou 10 € sa stretávajú pri fontáne pred historickou budovou SND.

Predpokladaný čas prehliadky je cca 2.00-2.20 h.

Prehliadky nie sú bohužiaľ vhodné pre imobilných návštevníkov.

Odporúčame

Pavol Bohdan Zápotočný: Recitál

Št 8.8.2024 / Moyzesova sieň

TIP

Pressburger Fight Club

Ne 16.6.2024 / DPOH

TIP

Kolaps

16.6.2024 - 19.6.2024 / Cinema City Eurovea

TIP

Znouzectnost (CZ) + Les Myzérables

Št 4.7.2024 / Pink Whale

TIP