iná akcia
Letobranie
SNM-Múzeum Červený Kameň vás pozýva už tento víkend na Letobranie, nový festivalový formát, ktorý počas letného víkendu spája na Červenom Kameni odborné podujatia, umelecké vystúpenia aj program pre rodiny s deťmi.
Táto akcia sa konala v minulosti

Do premiérového júlového Letobrania bude patriť napríklad:

Divadelná inscenácia Kráľova metresa, intímny príbeh o Marianne Pálffy, ktorá sa dostala z Červeného Kameňa až do spálne cisára Jozefa I. V unikátne poňatom hradnom podzemí pôjde o pôsobivé spojenie komornej drámy s monumentálnymi priestormi.

Koncert ženského vokálneho zoskupenia Paper Moon Trio, ktoré pôvodne pôsobilo v hudobnom zoskupení Bratislava Hot Serenader. Ich zámer je jediný - autentickou a originálnou interpretáciou preniesť diváka do zlatých ér swingu, charlestonu a inej hudby 20. rokov minulého storočia.

Deti zabaví medzinárodne oceňované Divadlo PIKI, ktoré už od roku 1990 patrí k najlepším kočovným divadlám na Slovensku. Využíva prvky bábkového divadla, pantomímy, klauniády a grotesky, dôraz na prekvapivé riešenia a herca.

V júlovom Čaji o piatej sa budeme v sprievode dobovej hudby, čaju a čajových špecialít rozprávať o uniforme Morica Pálffyho, posledného významného člena rodu Pálffy, politika stredoeurópskeho formátu.

Na odievanie bude zameraná aj Módna prehliadka, ktorá vás prevedie expozíciou a ukáže vám ju z netradičnej perspektívy. Zameria sa na historické odievanie sprostredkované cez portréty a repliky historických šiat.

Viac informácií

Odporúčame

Kosheen & Sian Evans (UK)

Pi 15.11.2024 / Majestic music club

TIP

Slovenská filharmónia pri fontáne

Ne 1.9.2024 / Námestie Slobody

TIP

Kabinet doktora Caligariho + Do Shaska!

So 10.8.2024 / Hrad Devín MMB - Národná kultúrna pamiatka

TIP

Erik Binder - Vizuálny punk

29.5.2024 - 29.9.2024 / Galéria Nedbalka

TIP