iná akcia
Bibliotéka 2019

27. knižný medzinárodný veľtrh Bibliotéka je na Slovensku sviatkom pre tých, ktorí sa podieľajú na tvorbe knižných diel a pre tých, ktorí majú knihy radi a kupujú ich. Uskutoční sa od 7. do 10. novembra.

Táto akcia sa konala v minulosti

Tisícky knižných titulov všetkých žánrov, knižné novinky a bestsellery, autogramiády, krsty kníh, besedy so spisovateľmi, bohatý program pre deti i dospelých...a omnoho viac na vás čaká na knižnom veľtrhu Bibliotéka v Inchebe.

Bibliotéka je jediným knižným veľtrhom na Slovensku, ktorý má dlhú tradíciu a neodmysliteľne patrí k jesennému koloritu hlavného mesta. Pre vydavateľstvá sa stal dôležitou formou prezentácie svojej produkcie smerom k širokej verejnosti. Vďaka žánrovej rozmanitosti si na knižnom veľtrhu prídu na svoje fanúšikovia literatúry faktu, ženských románov, sci-fi, detektívok, detských kníh, náboženskej literatúry i poézie. Bohatú knižnú ponuku dopĺňa sprievodný program venovaný knihám a čítaniu. Na návštevníkov čakajú stretnutia s obľúbenými autormi, autogramiády, krsty kníh, dramatizované čítanie či tvorivé dielne pre deti.

Tisíc a jeden príbeh na knižnom veľtrhu Bibliotéka
Vôňa kníh, príjemná atmosféra a tisícky kníh, ktoré čakajú na prečítanie. Knižný veľtrh Bibliotéka, ktorý neodmysliteľne patrí ku koloritu jesennej Bratislavy, začiatkom novembra prinesie najočakávanejšie literárne počiny slovenských i zahraničných autorov a bohatú ponuku kníh od množstva vystavovateľov, vďaka ktorej si každý vyberie podľa svojho gusta. Už tradične sa na veľtrhu budete môcť stretnúť so svojimi obľúbenými autormi a vychutnať si atraktívny sprievodný program plný prezentácií knižných noviniek a zaujímavých diskusií, a to hneď na niekoľkých pódiách.

V tomto roku sa premiérovo môžete tešiť aj na novú sekciu s názvom Retro.
Predajná výstava starých kníh, máp, pohľadníc, tlače a vinylových platní prinesie závan starých čias, ktorý vás ohromí svojou energiou a prinúti spomaliť. 

Maďarsko – čestný hosť knižného veľtrhu 
Čestným hosťom knižného veľtrhu Bibliotéka bude Maďarsko. Vďaka tomu sa môžete tešiť na zaujímavé prezentácie súčasne maďarskej prózy a poézie, filmové projekcie, diskusie o pripravovaných literárnych počinoch a stretnutia so zaujímavými osobnosťami - medzi nimi nebude chýbať napríklad laureátka Ceny EÚ za literatúru Edina Szvoren.

Maďarsko ako čestný hosť Bibliotéky prináša napríklad aj interaktívny program o významnom maďarskom básnikovi 19. storočia Petőfim – pre všetkých návštevníkov od 14 do 99 rokov, interaktívny program pre deti s ilustrátorkou publikácie Zvieracia nemocnica na . do Obväzovej ulici, prezentáciu antológie súčasnej maďarskej poézie v prekladoch do slovenčiny a mnoho ďalších literárnych zaujímavostí, ktoré stoja za návštevu. 

Kliknite pre viac info o čestnom hosťovaní Maďarska vrátane sprievodného programu mimo Bibliotéky (divadelné predstavenia, filmy, koncert).

Bibliotéku dopĺňa výstava vzdelávania a didaktickej techniky Pedagogika zameraná na prezentáciu učebníc, vzdelávacích softvérov a školských pomôcok.

Knižný veľtrh Bibliotéka – to nie sú len tisícky titulov všetkých žánrov a knižné novinky jesene, ktoré potešia milovníkov príjemných chvíľ strávených čítaním. Bibliotéka tradične znamená aj silný sprievodný program plný besied, stretnutí s autormi, autogramiád, krstov kníh a prezentácií knižných titulov. Inak tomu nebude ani v tomto roku - už teraz sa môžete tešiť na program doslova nabitý knižnými udalosťami, ktorý na vás čaká každý deň od 7. do 10. novembra. Na svoje si prídu nielen dospelí, ale aj deti, ktoré sa zabavia aj poučia (nielen) vo fantastickom Laboratóriu čítania.
Kompletný harmonogram sprievodných programov si môžete pozrieť tu.

Literárne centrum 1
Literárne centrum 2
Literárne pódium Panta rhei
Literárne pódium ZVKS a LIC
Laboratórium čítania: mama, tata, čítajte s nami.

Fantastický program pre deti na Bibliotéke: laboratórium čítania, Miro Jaroš aj Oteckovia
Je to jednoznačné: čítanie so sebou prináša množstvo benefitov. Rozširuje slovnú zásobu, zlepšuje predstavivosť, rozvíja fantáziu, no predovšetkým buduje osobnosť dieťaťa.

ČítaNIE preto meníme na čítaÁNO.
A kde inde si knihy užijete viac, než na najväčšom knižnom veľtrhu Bibliotéka? Už od 7. do 10. novembra sa môžete tešiť na tisícky kníh všetkých žánrov, očakávané novinky aj overenú klasiku, limitované edície a exkluzívne tituly, ale aj skvelé knižné zľavy, ktoré doplnia stretnutia s obľúbenými slovenskými aj zahraničnými spisovateľmi, krsty kníh a zaujímavé rozhovory (nielen) o knižkách.

Pre deti je pripravené fantastické laboratórium čítania, v ktorom rozhodne nebude hroziť nuda. Počas všetkých štyroch dní, od rána až do večera, si deti budú čítať, hrať sa, tancovať, kresliť, tvoriť a zabávať. A prídu aj tvorcovia detských knižiek!

Tak napríklad: hneď vo štvrtok 7.11. Daniel Hevier deťom odhalí, ako sa z básne stane pieseň, a v piatok aj ukáže svoju novú knižku Namydlený blesk. Autorka detských kníh, Paulína Feriancová, zasa hravo predstaví sériu jej knižiek o malých  školákoch Nike a Leovi. Stretnutie s kamarátmi Terkou a Kubkom bude určite zaujímavé nielen pre detičky, ale aj rodičov, ktorí dostanú 22x+10x rady do bežných i nebežných denných situácií.

V piatok 8.11. Martin Šiška predstaví Zviera z inej planéty, s Jaroslavou Kuchtovou deti odhalia, čo všetko dokážu malí, usmievaví, pracovití, roztomilí Mravčekovci, a Roland Cagáň bude hľadať Sebastiána. Miro Jaroš príde pokrstiť novú knižku Zuzany Haasovej, Cirkus romána. Tešiť sa môžete aj na parádny cirkusový sprievod. Príďte včas, aby ste zábavnú šou nezmeškali! Že nestíhate?

Miro Jaroš na Bibliotéke nebude chýbať ani v sobotu 9.11., keď pre zmenu pokrstí knižku Adriána Macha s názvom Gerda 2 - Strach má veľké oči.

Dievčenské šušušu - priateľské rozprávanie sa o priateľstvách násťročných s autorkou Lenkou Riečanskou a dievčenskými múzami umeleckého štúdia Múza Bratislava určite poteší všetky malé slečny. A prídu aj Oteckovia Pre všetkých milovníkov obľúbeného denného seriálu sa v sobotu o 14:00 chystá akcia, ktorú nesmú zmeškať. Predstavitelia hlavných postáv – populárnych Oteckov – prídu spoločne so scenáristkami seriálu Hanou Lasicovou a Katkou Mikulíkovou uviesť do života Oteckovník – motivačný celoročný zápisník, bez ktorého sa nezaobíde žiaden fanúšik seriálu.

Otec, mama, poď mi čítať! Že túto vetu často počúvate od svojich detí? V nedeľu 10.11. sa dozviete, ako deťom čítať správne. Detičky zasa spoznajú napríklad obľúbenú Mackovu rodinu. To však rozhodne nie je všetko, program pre malých čitateľov je doslova nabitý zábavnými a rozprávkovými aktivitami. Príďte si hoci len tak posedieť, oddýchnuť si a začítať sa. Atmosféra Bibliotéky je na to ako stvorená.

Otváracie hodiny:
štvrtok a piatok 9.00 - 19.00
sobota 10.00 - 19.00
nedeľa 10.00 - 18.00

Vstupné:
základné vstupné 7 Eur
zľavnené vstupné: - žiaci a študenti do 26 rokov, ktorí sa preukážu dokladom o štúdiu 3 Eur
 - občania s preukazom ŤZP (biely preukaz) 3 Eur
- pedagogický dozor organizovanej skupiny na 10 žiakov  bezplatne
- deti do 6 rokov v sprievode dospelej platiacej osoby bezplatne
- občania s preukazom ŤZP (preukaz s červeným prúžkom) bezplatne
- sprievodca držiteľa ŤZP/S bezplatne
Vstupenky pre širokú verejnosť si môžete zakúpiť v pokladni výstaviska počas konania podujatia alebo cez predpredaj.sk

Parkovné:
pre držiteľa parkovacieho preukazu pre osobu s ŤZP 1 Eur
osobné vozidlo, motorka 6 Eur
úžitkové vozidlo 10 Eur
autobus 20 Eur

Odporúčame

Judas Priest

Pi 24.7.2020 / Axa Aréna NTC

TIP

Martin Benka

1.1.2020 - 31.12.2020 / Historické múzeum SNM

TIP

Do divočiny

12.5.2019 - 31.5.2020 / Schaubmarov mlyn v Pezinku

TIP

Matej a Juraj Krén / Knihy - Obrazy

26.9.2019 - 31.5.2020 / GMB - Pálffyho palác

TIP