iná akcia
Advent na hrade 2019

Advent na hrade je podujatie pre rodiny s deťmi, ktoré je plné dobrého jedla, pitia, programu a nezabudnuteľnej atmosféry.

Táto akcia sa konala v minulosti

Tak ako po ostatné roky aj tento krát zavítajú na Bratislavský hrad moderné aj ľudové kapely, divadelné súbory s vianočnými aj veselými, detskými predstaveniami a v neposlednom rade charitatívne organizácie, ktorým môžete aj vy pomôcť počas adventných dní.

Otvorenie Adventu na hrade je už 30. novembra. Ľudová, cimbalová kapela Fidlikanti vám zahrajú do rytmu o 17:00 a vianočné stánky budú plné voňavých dobrôt.
Varené víno, medovina, pravá mäsová cigánska či lokše plnené husaciou pečienkou. To všetko patrí na ozajstné Vianočné trhy.
Pre deti je pripravený veselý kolotoč, živé zvieratká a krásny, drevený betlehem. V teple galérie si môžu zohriať rúčky a počúvať vianočné príbehy, ktoré budú súčasťou Vianočnej čitárne plnej zaujmavých aktivít a neskutočných príbehov zo stránok kníh.
Počas Adventu na hrade budete mať možnosť naučiť sa na workshopoch modelovať vianočné ozdoby zo šúpolia, maľovať adventné motívy na sklo či vyrobiť ozdoby pomocou 3D tlačiarne.

6.12. príde na Západnú terasu malý cirkus a cez víkend dokonca aj cirkusové predstavenie či predstavenie Vianočného príbehu.

14. a 15.12. bude poskytnutý priestor charitám a neziskovým združeniam, ktoré vám pripomenú, že čas Vianoc je aj čas milosrdenstva a pomoci bližnému. Ak máte doma deky, oblečenie, hračky či veci pre zvieratká, ktoré už nemajú využitie, doneste ich cez víkend na hrad a podeľte sa o ne s tými, ktorí to potrebujú.

Posledný víkend, 22.12. sa predvedie Šermiarska spoločnosť s dobovým predstavením a výstavou zbraní. Zakončené to všetko bude detskou diskotékou a veľkou párty za taktovky live DJov.

Odporúčame

Odpočítavanie – posledný film Ivana Palúcha

Kino Lumière / Kino Pezinok

TIP

Martin Kollár, Martin Štrba, Ester Sabik - Tekuté piesky

3.11.2022 - 19.2.2023 / GMB - Pálffyho palác

TIP

Valentínsky Red Cat Romantique

So 11.2.2023 / Red Cat Cabaret Club

TIP

Revízor

So 11.2.2023 / Divadlo Astorka Korzo ´90

TIP