prednáška / diskusia
cestovanie
Whiskyho cestovateľské kino: Patagónia
Ďalšie pokračovanie Whiskyho cestovateľského kina. Tentoraz nás zavedie do krajiny divokých fjordov, obrovských ľadovcov, vysokých vulkánov, nádherných tyrkysových horských jazier a pionierskych dediniek, ešte takmer nedotknutej turizmom.
19.04.2023, St
Pink Whale
19:00

Prejdeme jednou z najkrajších a najodľahlejších ciest sveta. 1240 km dlhá Carretera Austral, vedúca divočinou južného Čile cez rozľahlé panenské dažďové pralesy a viac ako 20 patagónskych národných parkov, ktorú začal stavať Augusto Pinochet v 70-tych rokoch a bola dokončená až v roku 2003.

Uvidíme aj slávne oblasti argentínskej Patagónie ako úchvatné horské štíty Fitz Roy a Cerro Torre v NP Los Glaciares alebo obrovský ľadovec Perito Moreno s rozlohou 250 km štvorcových a výškou 20 poschodovej budovy.

V kontraste k tomu vyprahlá a veterná, nekonečná argentínska pampa plná lám a pásavcov prebiehajúcich cez slávnu cestu Ruta 40, po ktorej prejdeme viac ako 1500 km pustatinou až do zeleného regiónu jazier Los Lagos na severe argentínskej Patagónie. Ale aj pulzujúce a krásne Buenos Aires, či povestné argentínske steaky. 

Spevák kapely Slobodná Európa Whisky, sa po dlhých rokoch cestovania po odľahlých kútoch piatich kontinentov rozhodol vytiahnuť na svetlo sveta svoje mnohé zážitky a fotografie zo svojich výprav.

Na svojich cestách Whisky navštívil viac ako 70 krajín, v ktorých sa zameriaval najmä na odľahlé oblasti s atraktívnymi prírodnými scenériami, zachovalými pôvodnými etnikami a kultúrami, bez
turistického ruchu, ktoré často preskúmaval na motorke, či terénnom aute na ktorých prešiel po cestách – necestách viac ako 50 000 km.

Za všetky oblasti, ktoré navštívil môžeme len tak námatkovo spomenúť napríklad Indiu (ktorú navštívil 14 krát..), Nepál (kde niekoľkokrát, sám bez nosíčov, absolvoval pešie pochody cez Himaláje dlhé viac ako 500 km, cez sedlá vo výškach viac ako 5500 m.n.m.), Severnú Kóreu, Venezuelu, Irán, Laos, Kolumbiu, Kamerun, Indonéziu, Gruzínsko, Vietnam, Borneo, Peru, Austráliu, Čínu, Srí Lanku, Bolíviu, Kosovo, Filipíny, Afganistan, Kambodžu, Sulawesi, Chile, Maroko, Ladakh, Podnestersko, Sikkim a mnohé ďalšie.
Jeho dlhoročné skúsenosti filmového kameramana naznačujú profesionálnu úroveň fotografií...

Whiskyho cestovateľské kino sa uskutoční v mnohých slovenských mestách formou posedení, na ktorých spevák osobne premietne fotografie a porozpráva zážitky z jednotlivých výprav. Priestor dostanú samozrejme aj otázky divákov.

Odporúčame

Srdce duba

1.4.2023 - 2.4.2023 / Cinemax Bory Mall

TIP

Pacifiction

Kino Mier Senec / Kino Lumière / Kino Film Europe

TIP

Hradby samoty XII.

13.7.2023 - 15.7.2023 / Kaštieľ Jablonica

TIP

Son Lux (USA)

Po 19.6.2023 / Majestic music club

TIP