film
Vlk a lev (dabing)

Nečakané priateľstvo. Neuveriteľné dobrodružstvo.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
14.10.2021, Št

V kanadskej divočine zvedie osud dokopy mladé dievča s mláďatami dvoch obávaných šeliem a na svete je priateľstvo, aké nemá páru. Snímku režíroval tvorca úspešného filmu Mia a biely lev, Gilles de Maistre, a je výnimočná tým, že sa opäť natáčala so skutočnými zvieratami a zaobišla sa bez digitálnych trikov.

Dvadsaťročná Alma preruší štúdium hry na klavíri a odíde na nejaký čas na chatu po dedkovi, ktorá sa nachádza na ostrove uprostred majestátnej kanadskej divočiny. Krátko nato sa jej život obráti hore nohami. Po leteckej havárii objaví v lese malé levíča určené na výcvik v cirkuse a v rovnakom čase sa zároveň ujme aj mláďaťa vzácneho strieborného vlka, ktoré do chaty prinesie vlčica zvyknutá na prítomnosť a priazeň Alminho dedka.

Rozhodne sa zvieratá ochrániť pred svetom ľudí a postarať sa o ne. Spolu tak vytvoria originálnu rodinu. Zvieratá majú ostrov len pre seba a v prírode si cvičia svoje divoké inštinkty. Alma ich učí počúvať hru na piane a hoci sa vlk a lev z rozkošných mláďat postupne vzhľadom a silou menia na obávané šelmy, puto medzi všetkými tromi je čoraz silnejšie. Ich idylické spolužitie však po čase naruší dotyk civilizácie.

Vlk a lev, Francúzsko, 2021, 99 min
Réžia:
Gilles de Maistre
Obsadenie: Graham Greene, Molly Kunz, Charlie Carrick a ďalší

7+

Film na csfd.cz

Odporúčame

BJD 2022: Yussef Dayes

So 22.10.2022 / A4 Studio, Trnavská cesta 39

TIP

Noc literatúry 2022

St 21.9.2022 / Bratislava

TIP

Gopnik Party vol.2

So 24.6.2023 / Majestic music club

TIP

Múzeum Janka Jesenského dočasne otvorené

7.7.2022 - 26.8.2022 / Múzeum Janka Jesenského

TIP