film
Villa Lucia
Komédia o prvej láske a poslednej vlámačke ukáže,čo všetko sú dvaja muži schopní urobiť kvôli jednej žene a čo pre kamarátstvo. Villa Lucia rozpráva príbeh trojice kamarátov, ktorých ešte aj po tridsiatke stále spája spomienka na spolužiačku zo strednej školy, Luciu Renerovú (Hana Vagnerová).
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
09.03.2023, Št

Cyril (Juraj Hrčka) si po niekoľkých teatrálnych pokusoch o samovraždu kvôli Lucii lieči nervy v psychiatrickej liečebni a práve dnes sa jej chce v rámci terapie za všetko ospravedlniť.

Gorazd (Michal Kubovčík) je s Luciou zasnúbený a práve dnes musí svoj vzťah pred nestabilným Cyrilom utajiť.

Svätopluk (Martin Meľo) sníva o tom, že práve dnes má poslednú šancu dať starú partiu dokopy. Snaha raz a navždy urovnať nevyriešenú minulosť privedie rozhádanú trojicu až do Luciinho rodného domu, kde narazia na ešte väčšiu prekážku.

Nestráženú starú vilu nad mestom majú totiž práve dnes v pláne vykradnúť dvaja skorumpovaní policajti – Jánoš (Vlado Černý), ktorý sa chce pred odchodom do dôchodku za každú cenu zabezpečiť "posledným džobom“, a jeho zakríknutý synovec Rudo (Tomáš Mischura), ktorý so strýkovým plánom ticho nesúhlasí.

Zlodejom neochotne asistuje beznádejne poverčivý taxikár „Džeremy z Vrakune“ (Zdeněk Godla). Nastáva noc plná akcie, komických situácií a vtipných dialógov. Prežijú iba tí, ktorí držia spolu – hoci aj proti svojej vôli… Lebo „tú pravú“ môže mať iba jeden.

Villa Lucia, 112 minút, ČR/SR, 2023
Réžia: Michal Kollár

Hrajú: Michal Kubovčík, Juraj Hrčka, Martin Meľo, Hana Vagnerová, Vlado Černý, Tomáš Mischura, Zdeněk Godla, Boris Farkaš, Robert Nebřenský, Marta Maťová, Edita Koprivčević Borsová

Film je súčasťou Týždňa slovenského filmu 2024. Pozrite si kompletný program.

Odporúčame

Revízor

Št 13.6.2024 / Divadlo Astorka Korzo ´90

TIP

Fest Anča 2024

25.6.2024 - 30.6.2024 / Stanica Žilina - Záriečie

TIP

Averze&Innenhof&Pakt: Katalyzátor stability

Ut 18.6.2024 / PAKT kultúrne centrum

TIP

Tri prasiatka

Po 27.5.2024 / DPOH

TIP