film
prednáška / diskusia
Večer filmov o prírode V
Piaty filmový večer spojený s diskusiou v priestoroch wilderoben.
Táto akcia sa konala v minulosti

Tentoraz začneme premietaním dokumentárneho filmu Nesmrteľný les od Erika Baláža. Za posledných niekoľko tisícročí sa európska krajina zmenila viac ako si dokážeme predstaviť. Vysušili sme mokrade, zregulovali rieky, vyrúbali alebo premenili lesy, vyhubili veľké zvieratá. A predsa, existuje jedno miesto, ktoré sa takmer nemení. Zo skalnatej pôdy pod Kriváňom vyrastá Nesmrteľný les.
Je to prírodný raj. Rozmanitý, nebezpečný, no zároveň krehký a divoký svet, ktorý sa stále riadi zákonmi prírody a nie človeka. (Arolla Films, réž. Erik Baláž, slov. znenie s angl. titulkami)

Po filme otvoríme diskusiu s tvorcom a režisérom filmu Erikom Balážom o natáčaní filmu Nesmrteľný les, o stromoch, o zvieratách a ich vzájomnom prepojení.

Nasledovať bude premietanie filmu Treeline, ktorý zachytáva príbehy lesov od ktorých boli ľudia vždy závislí. Dokument od Jordana Manleyho nás prenesie z lesov Britskej Kolumbie a Nevady až do ďalekého Japonska. Tento dokument si zaslúžil premietania na Banff Mountain Film and Book Festival, The Impact DOCS Awards, Whistler Film Festival, a Kendal Mountain Festival.

(Patagonia Films, rež. Jordan Manley, angl. znenie s angl. tituky)

Ako je u nás dobrým zvykom, postaráme sa aj o malé pohostenie zo susednej Žufane, drinky si budete môcť objednať priamo u nás od našich susedov z Pecto.

----------

Vstup je voľný

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor wilderoben outdoor store. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

Marek Ormandík - Ksicht

25.2.2020 - 30.6.2020 / Galéria 19

TIP

Tintoretto: Rebel v Benátkach

Ut 23.6.2020 / Kino Mier Modra

TIP

Albín Brunovský - Maľby na dreve

12.3.2020 - 30.8.2020 / GMB - Mirbachov palác

TIP

Laco Teren - Veterný kôň

8.5.2020 - 30.8.2020 / Danubiana Meulensteen Art Museum

TIP