film
Umenie jesť a milovať
Film, ktorý je pastvou pre oči a poctou francúzskej gastronómii, rozpráva príbeh gurmána Dodina a jeho šéfkuchárky Eugénie, ktorí spoločne oživujú kulinárske skvosty.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
09.11.2023, Št

V hrnci buble lahodný vývar, ostrý nôž krája čerstvo natrhané bylinky a o kúsok ďalej v bielom víne odpočíva čerstvo ulovená ryba. Píše sa rok 1885. V rozľahlom dome v údolí Loiry sa začína ďalší deň a kuchárka Eugénie (Juliette Binoche) od skorého rána pobehuje po kuchyni. Výsledkom jej jedinečného talentu a lásky k vareniu sú neuveriteľne chutné jedlá. Už dvadsať rokov pracuje pre slávneho gurmána Dodina (Benoit Magimel). Spoločne hľadajú a nachádzajú nové recepty, objavujú chute a zdieľajú lásku ku gastronómii. Za tie roky sa medzi nimi vytvorilo silné puto úprimnej lásky. Dodin by chcel, aby sa Eugénie stala jeho manželkou. Ona však odmieta, nechce prísť o svoju slobodu. Veď ich spolužitie je také dokonalé. Trávia spolu dlhý čas, skúmajú a hľadajú recepty. Nie je to lepšie ako akékoľvek manželstvo? Dodin je však tvrdohlavý, a tak sa rozhodne urobiť niečo, čo ešte nikdy neurobil: varí pre ňu. Možno mu potom povie áno.

Snímka získala Cenu za najlepšiu réžiu na MFF Cannes 2023. Recepty k filmu pripravil Pierre Gagnair, svetoznámy šéfkuchár a držiteľ 14 michelinských hviezdičiek.

La Passion de Dodin Bouffant, Francúzsko, 2023, 134 min, 15+, titulky
Réžia:
Anh Hung Tran
Hrajú: Juliette Binoche, Benoît Magimel, Pierre Gagnaire, Jan Hammenecker, Jean-Marc Roulot

Film na ČSFD

Odporúčame

Vrahovia mesiaca kvetov

Št 7.3.2024 / Artkino Za zrkadlom

TIP

Baby na úteku

Št 21.3.2024 / Kino Lúky

TIP

bazén (bez vody)

V-klub (Véčko) / Divadlo bez masky

TIP

Slúžky

23.3.2024 - 23.4.2024 / V-klub (Véčko)

TIP