film
Také to leto
Tri ženy sa rozhodnú stráviť dovolenku vo vidieckom dome, ktorý sa využíva na liečebné účely. Tu trávia dni a noci, aby preskúmali svoje sexuálne problémy a pokúsili sa skrotiť svojich vnútorných démonov.
Táto akcia sa konala v minulosti

Tri hypersexuálne ženy strávia 26 dní v tichom dome pri jazere. Léonie (vážna), Eugénie (impulzívna) a Gaëlle alias Gejša (koketná). Všetky tri sú tu dobrovoľne. Dohliada na ne sociálny pracovník a nie veľmi dôverný terapeut. Motto domu je ""hypersexualita nie je choroba"". Cieľom tohto experimentu nie je liečiť, ale skôr umožniť úprimné skúmanie rôznych skúseností, foriem a extrémov túžby. Všetko sa odohráva v poloobnaženej a úplne obnaženej polohe, slovne aj fyzicky, vo fantázii aj v realite. Skutočnosť, že pracovníci projektu sú síce nedotknutí, ale aspoň trochu dojatí, nie je prekvapujúca a zodpovedá pocitom divákov. 

Na rozdiel od iných predstaviteľov súčasnej kinematografie sa Denisovi Côtéovi po hitoch ako Antológia mesta duchov alebo Curling darí vytvárať dynamické filmové priestory (kulisy, prostredia, konštelácie), v ktorých možno zážitky (psychické, fyzické, intelektuálne) vnímať ako hru, a práve preto ich možno využiť na sledovanie reality.

MFF Berlinale | Hlavná súťaž | 2022

Réžia: Denis Côté
Scenár: Denis Côté
Strih: Dounia Sichov
Kamera: François Messier-Rheault
Hrajú: Larissa Corriveau, Laure Giappiconi, Samir Guesmi, Aude Mathieu, Hinde Rabbaj, Anne Ratte-Polle

Pôvodný názov: Un été comme ça
Anglický názov: That Kind of Summer
Rok: 2022
Krajina: Kanada
Jazyk: FR
Titulky: CZ
Stopáž: 137 min
Žáner: Dráma, Erotický
Prístupnosť: 15+

Film na ČSFD

Odporúčame

Výstava Malý princ

10.10.2023 - 20.12.2023 / Staromestské centrum KaV - Pistoriho palác

TIP

Terrible 2s & Byl Pes (CZ)

So 16.12.2023 / Pink Whale

TIP

Drum'n'Brainz: Mozey (UK)

Pi 8.12.2023 / WAX2

TIP

Láska nebeská

Kino Nostalgia / Kino Lumière / S...

TIP