film
Štyria malí dospelí
Helsinki patria milencom! Pár v strednom veku, ktorý je tesne pred rozchodom, sa rozhodne otvoriť svoj vzťah a vstúpiť do komplikovaného sveta polyamorie. To, čo nasleduje, je fascinujúca kombinácia vtipných, dojímavých a až príliš ľudských pocitov.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
08.02.2024, Št

Zdá sa, že polyamoria sa dnes spája výlučne s alternatívnym životným štýlom generácie Z. Ale možno sa aj niektorí z nás, ktorí sme toho v milostnom živote veľa prežili, cítime vo svojich túžbach príliš obmedzovaní monogamnými vzťahmi. Juulia je úspešnou poslankyňou parlamentu a žije v zdanlivo dokonalom manželstve so svojím manželom Matiasom, kňazom. Keď však Juulia zistí, že Matias má už rok pomer s Enni, zrúti sa. Aby zachránila svoje manželstvo, zapojí Enni do svojho života a všetci začnú žiť spolu v polyamornom vzťahu. Keď Juulia prijme nové pravidlá, zamiluje sa do mladého Misca, ktorý sa zdá byť zo štvorice najzrelší. Všetci štyria sa milujú, ale nech sa snažia akokoľvek, nedokážu sa zbaviť svojich problémov. Ide o dojímavý a ľudský portrét štyroch dospelých s bolesťami dospievania.

„Ako odpoveď na životné výzvy ponúka lásku a súcit.“  Screen Daily

• MFF Rotterdam - Nominácia Big Screen Award 2023
• FF Göteborg - Najlepší herecký výkon 2023
• MFF Nordic - Nominácia Najlepší severský hraný film, Najlepšia réžia, Najlepší herecký výkon v hlavnej úlohe, Najlepší vedľajší herecký výkon 2023

Neljä pientä aikuista, Fínsko, 2023, 122 min, 15+
Réžia:
Selma Vilhunen
Hrajú: Alma Pöysti, Eero Milonoff, Oona Airola, Pietu Wikström, Vilhelm Blomgren, Altamimi Wahab

Film na ČSFD

Odporúčame

Letné svetlo a potom príde noc

Po 29.4.2024 / Kino Film Europe

TIP

Jan Meisner - Šátrání v paměti

14.2.2024 - 25.4.2024 / TOTO! je galéria

TIP

Bratislavské mineralogické dni

So 19.10.2024 / Dom kultúry Ružinov

TIP

Trh - Piac - Markt

So 27.4.2024 / Stará tržnica

TIP