film
Rimini
Film Ulricha Seidla vykresľuje postavu Richieho Brava. Matkina smrť ho privedie z adoptívneho domova v Taliansku späť do jeho tínedžerskej izby v Rakúsku, kde Charlton Heston stále napína bicepsy a Vinnetou je ešte vždy nažive.
Táto akcia sa konala v minulosti

Smrť matky privedie Richieho Brava z jeho adoptívneho domova v Taliansku späť do imaginárnej izby v rodnom Dolnom Rakúsku. S alkoholom v ruke a zamatovými melódiami Wurlitzera sa lúči v pivnici so svojím ""piccolo fratello"", zatiaľ čo jeho otec bezútešne hľadí z okna, opustený v domove dôchodcov. Bývalá popová hviezda Richie Bravo prežíva a zarába v Rimini aj mimo sezóny. Tvrdí, že je stále ""con molto amore"" - a to je len malá dávka sexuálnej vášne, ktorú potrebuje, aby sa mohol obliecť do korzetu a ""jacketto"", čo sa rýmuje s ""perfetto"", a potom s chuťou spievať zádumčivé nemecké piesne v strohých hotelových foyeroch pre organizované zájazdy postarších krajanov. Tento rakúsky gigolo oplývajúci zmyselným a značne zatuchnutým šarmom si razí cestu do myslí, tiel a peňaženiek postarších žien bez akýchkoľvek zábran a škrupulí.

Seidlov nový opus magnum je hlboko romantický až smutný. Hoci na povrchu pôsobí tento film špinavo a zvrátene, v hĺbke zachytáva životný pátos ako máloktorý iný. V Rimini sa naposledy objavuje na plátne Hans-Michael Rehberg (v úlohe otca) a Michael Thomas žiari ako jeho syn. Seidl je známy svojimi osobitými titulmi ako Import/Export, Safari a trilógia Raj.

MFF Berlinale | Hlavná súťaž | 2022

Réžia: Ulrich Seidl
Scenár: Veronika Franz, Ulrich Seidl
Strih: Monika Willi
Kamera: Wolfgang Thaler
Zvuk: Matz Müller
Hudba: Fritz Ostermayer, Herwig Zamernik
Hrajú: Michael Thomas, Tessa Göttlicher, Hans-Michael Rehberg, Inge Maux, Claudia Martini, Georg Friedrich, Natalya Baranova

Pôvodný názov: Rimini
Anglický názov: Rimini
Rok: 2022
Krajina: Nemecko, Rakúsko, Francúzsko
Jazyk: DE, IT
Titulky: CZ
Stopáž: 116 min
Žáner: Dráma, Komédia
Prístupnosť: 18+

Film na ČSFD

Odporúčame

Divadlo SkRAT: Skupinová terapia

Ut 7.2.2023 / A4 - priestor súčasnej kultúry

TIP

Generácia Z- Fantomas

Ut 28.2.2023 / DPOH

TIP

Studio 34 - Party Show

23.2.2023 - 4.3.2023 / Red Cat Cabaret Club

TIP

Lucie Bílá

Ne 25.6.2023 / Šimák Zámok Pezinok

TIP