film
Prišla v noci
Pár tridsiatnikov – prekladateľ z Litovčiny Jirka a ergoterapeutka Aneta – vedie pokojný život v nedávno rekonštruovanom prvorepublikovom byte v Prahe. Keď pustia cez jeho prah matku jedného z nich, netušia, že sa práve ocitli v komornom očistci.
31.07.2024, St

Až doteraz si mysleli, že sú spokojní. Alebo sa tak aspoň tvárili pred svojimi priateľmi. Po neočakávanom príchode matky a svokry v jednej osobe sa však ich pokojný život pomaly mení na chaotické trosky. Šesťdesiatnička Valerie je energická diva, ktorá si krok za krokom podmaňuje nielen priestor bytu, ale aj myseľ jeho obyvateľov. Návšteva na jednu noc sa postupne mení na domácu inváziu naberajúcu na sile. Istoty sa otriasajú, hranice súkromia rúcajú.

Majú matky a svokry vždy pravdu? Myslia to s nami dobre? A nie sú niekedy práve preto tými najväčšími monštrami? Hoci sami seba vidia ako nepochopenú obeť?

Film Prišla v noci Tomáša Pavlíčka a Jana Vejnara na tenkej hrane čierneho humoru a home invasion hororu rozvíja situáciu, ktorú v rôznych obmenách zažil každý z nás.

Přišla v noci, Česko, 2023, 85 min, 15+
Réžia:
Jan Vejnar, Tomáš Pavlíček
Hrajú: Simona Peková, Jiří Rendl, Annette Nesvadbová, Vladimír Kratina, Judit Pecháček, Jan Vondráček, Vasil Fridrich, Denisa Barešová, Michal Kern

Film na ČSFD

Odporúčame

Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľna 2024

18.10.2024 - 20.10.2024 / A4 Studio, Trnavská cesta 39

TIP

Aj zajtra je deň

Artkino Za zrkadlom / Cinemax Bory...

TIP

Konvergencie: Bella Adamova, Škampa Quartet: Winterreise

Pi 13.9.2024 / Primaciálny palác

TIP

Milota Havránková - Modrá strecha

20.6.2024 - 10.11.2024 / GMB - Mirbachov palác

TIP