film
Poznámky z Eremocénu
Film z budúcnosti, ktorá ešte neexistuje. Režisérka Viera Čákanyová vedie vo filme Poznámky z Eremocénu fiktívny dialóg so svojím budúcim virtuálnym ja, kým zvedavo a kriticky skúma potenciál technológie „blockchain” a umelej inteligencie.
08.08.2023, Ut

Môžu priniesť riešenia zložitých globálnych problémov, ako klimatické zmeny či kríza zastupiteľskej demokracie? Audiovizuálna pohľadnica, ktorú autorka posiela do budúcnosti kombinuje denníkové záznamy na filmovú surovinu a obrazy z 3D skenera, čím zdôrazňuje napätie medzi analógovou a digitálnou budúcnosťou ľudstva.

Tvorba Viery Čákanyovej púta pozornosť tak doma, ako aj v zahraničí. Jej filmy majú jedinečnú atmosféru a dotýkajú sa výsostne aktuálnych tém. 

Poznámky z Eremocénu, réžia: Viera Čákanyová, 2023, SK/CZ, 78 min, 15+, jazyk: slovenčina, angličtina (orig.)

Letné kino v T3 - kultúrny prostriedok uvedie film spolu s filmom La Jetée.

Výnimočný a uchvacujúci krátky film Chrisa Markera je príbehom o cestovaní v čase vyrozprávaným skrz statické obrazy a voice-over. Jeden z najvplyvnejších a najradikálnejších sci-fi filmov, aké boli kedy natočené kladie otázky o čase, pamäti, láske, spoločnosti a mnohom inom. La Jetée je tiež predlohou filmu Dvanásť opíc od Terryho Gilliama.

Odporúčame

Mladí milenci

Slovenská národná galéria Brat...

TIP

Viva Musica! 2023

29.6.2023 - 17.8.2023 / Bratislava

TIP

Bratislava Burlesque Show

9.6.2023 - 1.8.2023 / Red Cat Cabaret Club

TIP