film
Nič
Skupina ôsmakov čelí nezmyselnosti života a opúšťa nevinnosť detstva. Pierre Anthon a jeho spolužiaci práve začali chodiť do deviatej triedy, keď Pierre Anthon zrazu vyhlási, že život nemá zmysel, odíde zo školy, presťahuje sa na strom a odmieta z neho zliezť.
Táto akcia sa konala v minulosti

To vyvolá medzi jeho spolužiakmi existenciálnu krízu. Rozhodnú sa zhromaždiť svoje najcennejšie veci a urobiť "kopu zmyslu", ktorá by Pierra Anthona presvedčila, že sa mýli. Začína sa nebezpečná, znepokojujúca a kontroverzná štúdia o tom, na čom skutočne záleží.

To, čo sa začalo nevinným obetným aktom zhromažďovania cenných vecí, sa čoskoro zmení na špirálu psychologického násilia: čím bolestivejšia je obeť, tým viac znamená a tým viac sa žiada od ďalších v poradí.

Nothing je surový a neučesaný príbeh o skupine mladých ľudí, ktorí sa v konfrontácii s nezmyselnosťou života vydávajú na cestu preč z bezpečia a nevinnosti detstva.

Film vznikol na základe rovnomenného bestselleru Janne Tellerovej, ktorý vyšiel v 30 krajinách a predalo sa z neho vyše 1,5 milióna výtlačkov po celom svete. Knihu adaptovali do vyše 150 rôznych divadelných predstavení a napokon z nej vznikol aj celovečerný film.

Intet / Anglický názov: Nothing / 2022 / Dánsko, Nemecko / Jazyk:DA / Titulky:CZ / 87 min / 15+
Réžia: Trine Piil Christensen, Seamus McNally

Film na ČSFD

Odporúčame

Noc na Broadway: The Only Helga Show

So 1.6.2024 / Red Cat Cabaret Club

TIP

Noc na Zemi

Pi 7.6.2024 / Kino Nostalgia

TIP

Umenie, ktoré zostalo

28.3.2024 - 25.8.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava

TIP