film
Motorkári
Tom Hardy a Austin Butler v krimidráme o vzostupe a páde slávneho chicagského motorkárskeho gangu v 60. rokoch inšpirovanej fotografickou knihou Dannyho Lyona.
20.06.2024, Št
22.06.2024, So

Kathy (Jodie Comer) je tvrdohlavá dievčina, ktorá si nenechá do života hovoriť a je dosť slobodomyseľná aj na pomery Ameriky na prelome 60. a 70. rokov. Keď v bare, kam slušné dievčatá nechodia, narazí na mladého motorkára Bennyho (Austin Butler), ktorý má podobnú krvnú skupinu, okamžite to medzi nimi začne iskriť. Benny je členom motorkárskeho gangu „Vandali“, neformálnej skupiny milovníkov bezstarostnej jazdy, ktorú vedie majiteľ baru Johnny (Tom Hardy). Chuť po slobode je nákazlivá a Kathy jej čoskoro podľahne. Keďže je však bystré dievča, začne si všímať aj negatívne veci, ktoré sprevádzajú rast motorkárskeho gangu – čoraz násilnejšie bitky s konkurenciou, strety s políciou a nelegálne aktivity, ktoré organizácii zabezpečujú príjem a udržujú ju v chode. Keďže Kathy Bennyho miluje, nechce, aby skončil vo väzení alebo s guľkou v tele, a snaží sa preňho nájsť cestu von z gangu. Otázkou je, či takáto cesta vôbec existuje – a ak áno, či sa ňou Benny vôbec chce vydať.

The Bikeriders, USA, 2023, 116 min, titulky, 15+
Réžia:
Jeff Nichols
Hrajú: Austin Butler, Jodie Comer, Tom Hardy, Michael Shannon, Boyd Holbrook, Norman Reedus, Damon Herriman, Beau Knapp, Karl Glusman, Emory Cohen, Mike Faist

Film na ČSFD

Odporúčame

Hollywood Classic Music

Št 5.9.2024 / Námestie pred Pradiarňou 1900, Páričkova ulica

TIP

Viva Fallgrapp! & Spectrum Orchestra

Št 4.7.2024 / Stará tržnica

TIP

Piknik vo Vodárenskej záhrade

23.6.2024 - 25.8.2024 / Vodárenská záhrada

TIP

Koniec + Chora Sfakion (CZ) + Krstní otcovia

Št 18.7.2024 / Koncerty na Garážach

TIP