film
Mesto Bohov

Rozprávanie o dospievaní v tieni smrit pripomína formálnu brilanciu Quentina Tarantina či Martina Scorseseho.

Táto akcia sa konala v minulosti

Cidade de Deus je najstarší a najnebezpečnejší slum Ria de Janeira, najboľavejšie miesto metropoly karnevalov. Buscapé sa tu narodil, aby žil, miesto toho je však zavlečený do sveta, v ktorom sa jeho najlepší kamaráti namiesto s hračkami bavia s nabitými pištoľami.

Snaží sa zúfalo strániť desivého násilia, ktoré zachvacuje jeho priateľov a mení ich v mladistvých zločincov, zabíjajúcich sa navzájom kvôli obchodu s kokaínom, z nenávisti, i z púheho rozmaru. Pred Buscapéovými očami sa chudobná štvrť v priebehu troch dekád - od 60. do 80. rokov - premieňa na bojisko, na ktorom si ozborejené gangy s šokujúcou ľahostajnosťou riešia svoje účty za bieleho dňa. Buscapé vidí umierať nevinných aj tých, ktorých obdivoval a miloval.

Jedinú istotu vo svete každodenného krvavého násilia pre neho začne predstavovať fotoaparát, ktorým začína dokumentovať mestskú džungľu okolo seba. Začína chápať, že prežiť môže len útekom do normálneho sveta - za hranice štvrti, ktorú má rád ako svoj domov, ale ktorú nenávidí ako hrob nevinnosti, nádeje a lásky.

Mesto Bohov, Brazília / Francúzsko, 2002, 130 min.
Réžia
: Fernando Meirelles, Kátia Lund
Obsadenie: Alexandre Rodrigues, Leandro Firmino,  Matheus Nachtergaele a ďalší

Film na csfd.cz

Odporúčame

Moody x Denis Horvat (DK)

Pi 10.6.2022 / Sundeck

TIP

Prvý zradca

Ut 31.5.2022 / Kino Pezinok

TIP

Gareth Davis + Ensemble Spectrum + Stratocluster

St 25.5.2022 / A4 - priestor súčasnej kultúry

TIP

Kopny! Buchny! Ric!

21.5.2022 - 9.6.2022 / DPOH Mestské divadlo

TIP