film
Malá ríša
Film rozpráva nadčasový príbeh z obdobia vojny, v ktorom sa jeho postavy dostanú do hraničných životných situácií. Hlavná dejová línia sleduje dva „protikladné“ páry - Evu s Jackom a Bara s Cat, ktorí hľadajú šťastie každý po svojom.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
16.11.2019, So

Mladá Eva pracuje v továrni arogantného zbohatlíka Bara, aby sa uživila, kým sa jej manžel vráti z vojny. Ten jedného dňa dezertuje a vracia sa domov s nádejou, že všetko bude tak, ako predtým. Do dediny však nečakane prichádza aj záhadná Cat, ktorá pozná jeho minulosť a pre vlastné prežitie je schopná urobiť skutočne všetko. Do osudov štvorice protagonistov zasahuje štát prostredníctvom manipulatívneho politika Hanáčka a tajného policajta Németha. Romantická dobová dráma s medzinárodným hereckým obsadením bola inšpirovaná slovenským divadelným predstavením z tvorivej dielne Debris Company Epic.

Rozpráva nadčasový príbeh z obdobia vojny, v ktorom sa jeho postavy dostanú do hraničných životných situácií. Hlavná dejová línia sleduje dva „protikladné“ páry - Evu s Jackom a Bara s Cat, ktorí hľadajú šťastie každý po svojom.

Malá ríša (Little Kingdom), Slovensko / Island, 2019, 108 min.
Réžia
: Peter Magát
Obsadenie: Alicia Agneson, Lachlan Nieboer, Klara Mucci, Brian Caspe, Ján Jackuliak, Kristína Kanátová, Katarína Šafaříková, Attila Végh, David Hartl

15+

Film na Čsfd.cz

Odporúčame

Sham 69 (UK)

So 14.12.2019 / Kulturák

TIP

The Flying Luttenbachers (USA), Stroon

Pi 13.12.2019 / A4 - priestor súčasnej kultúry

TIP

Stará Hudba 19

Ne 15.12.2019 / Pálffyho palác

TIP

Martin Benka

21.9.2018 - 31.12.2019 / Historické múzeum SNM

TIP