film
Maják

Už pred premiérou na prestížnom festivale v Cannes patril druhý celovečerný projekt Roberta Eggersa k jednému z najočakávanejších titulov roka. Dnes jeho kvality potvrdzuje fakt, že sa objavuje v bilančných rebríčkoch najlepších filmov roku 2019.

Táto akcia sa konala v minulosti

Už pred premiérou na prestížnom festivale v Cannes patril druhý celovečerný projekt Roberta Eggersa k jednému z najočakávanejších titulov roka. Dnes jeho kvality potvrdzuje fakt, že sa objavuje v bilančných rebríčkoch najlepších filmov roku 2019. Režisér a scenárista, ktorý na seba strhol pozornosť fanúšikov žánru i artového kina debutom Čarodejnice, opäť predkladá dômyselne vystavané dielo, ktoré sprevádza povesť strhujúceho diváckeho zážitku, osobitej autorskej vízie a hypnotickej klaustrofobickej drámy.

V príbehu z konca 19. storočia podávajú fenomenálne výkony Robert Pattinson a Willem Dafoe ako strážcovia majáku. Súžitie drsného skúseného námorníka a jeho nového asistenta sa začne prepadať do šialenstva a paranoje, zatiaľ čo nováčik poodkrýva okolnosti záhadného osudu svojho predchodcu. Strhujúca kompozícia čiernobielej kamery v kombinácii s precíznou zvukovou réžiou vytvárajú priezračnú, ale súčasne uhrančivú atmosféru, do ktorej sa spolu s postavami prepadajú tiež diváci. Eggers vytvoril vrcholne estetický a všetky zmysly atakujúci film, ktorý v sebe spája vyberanú krásu i dravú krutosť.

Maják (The Lighthouse), USA / Kanada, 2019, 109 min.
Réžia
: Robert Eggers

Film na Imdb.com

Odporúčame

Bienále Animácie Bratislava

5.10.2020 - 10.10.2020 / Bibiana dom umenia pre deti

TIP

Salvador Dalí: Hľadanie nesmrteľnosti

Ut 6.10.2020 / Kino Mier Modra

TIP

Noc výskumníkov 2020

27.11.2020 - 27.11.2020 / Stará tržnica

TIP

Laco Teren - Veterný kôň

8.5.2020 - 1.11.2020 / Danubiana Meulensteen Art Museum

TIP