film
Mahler
Pokračovanie trilógie o hudobných velikánoch režiséra Kena Russella. Príbeh nominovaný na Zlatú palmu v Cannes v roku 1974 opisuje posledné dni skladateľa Gustava Mahlera.
Táto akcia sa konala v minulosti

Príbeh sa odohráva v roku 1911 a vrhá svetlo na posledné dni v živote Gustava Mahlera. Mahlerovi bolo päťdesiat, keď dirigoval svoj posledný koncert Newyorskej filharmónie, v ktorej od roku 1909 pôsobil ako hudobný riaditeľ. V čase, keď skladal svoju Desiatu symfóniu, vážne ochorel. Bol veľmi zoslabnutý, keď sa vrátil do Paríža, aby tu podstúpil liečbu a 18.mája roku 1911 zomrel.

Ken Russell prekladá film množstvom retrospektívnych scén, v ktorých Mahlera predstavuje nielen ako nebohé dieťa sužované otcovým hnevom, ale aj ako mladého muzikanta frustrovaného antisemitizmom a pripraveného konvertovať ku katolíckej cirkvi, manžela terorizujúceho svoju ženu, ktorej si nesmierne vážil a nakoniec aj ako starého otca zdrveného zo smrti svojej dcéry.

Mahler, Veľká Británia, 1974, 115 min
Réžia:
Ken Russell
Hrajú: Robert Powell, Georgina Hale, Lee Montague, Rosalie Crutchley, Angela Down, Kenneth Colley, Oliver Reed, Ronald Pickup, George Coulouris

Film na ČSFD

Film bude premietaný v anglickom jazyku s českými titulkami.

Vstup voľný
Na filmové premietanie je nutné si vopred spraviť bezplatnú rezerváciu miesta. 

Premietanie je súčasťou festivalu Symfónia umenia 2023. Pozrite si kompletný program festivalu.

Odporúčame

Tri prasiatka

Po 27.5.2024 / DPOH

TIP

Donna Candy (FRA) + gertie adelaido

Št 25.4.2024 / T3 - kultúrny prostriedok

TIP

Dračie dni 2024

Bratislavský hrad / Smolenický zámok a okolie

TIP

Silné cépečkárske reči

St 24.4.2024 / Luna Bar

TIP