film
Kúsok neba
V odľahlej horskej dedine je mladá láska Anny a Marca vystavená skúške. V dôsledku mozgového nádoru Marco čoraz viac stráca kontrolu nad svojimi impulzmi. V napätých vzťahoch v dedinskej komunite a po Marcovej chorobe Anne bojuje o zachovanie lásky, ktorá nakoniec zatieni aj smrť.
Táto akcia sa konala v minulosti

Hoci Marco pochádza z nížin, je to statný chlap. Teraz pracuje ako pomocník horského farmára Aloisa v odľahlej švajčiarskej alpskej dedine a dokonca aj pri stole štamgastov v miestnom hostinci sa ľudia pomaly učia oceňovať tohto muža, ktorý si objednáva len ľadový čaj. Anna je miestne dedinské dievča, ktoré má z predchádzajúceho vzťahu dcéru Júliu. Niektorí pochybujú o tom, či tento nový vzťah bude fungovať - nie však Marco alebo Anna. Zoberú sa. Ich láska je nežná a krásna. Nemôžu tomu úplne porozumieť, ale vyjadrujú to jednoduchými slovami. Dôvera medzi nimi rastie a ich neha pretrváva. Šťastie, ktoré pociťujú pri každom dotyku, prekoná len teplo, ktoré pocítia, keď pohladia kravu. Čoskoro sa však ukáže, že Marco čoraz viac stráca kontrolu nad svojimi impulzmi...

Ľudskosť a príroda sa vo filme Michaela Kocha prelínajú jedinečným spôsobom. Jeho dielo, poháňané kongeniálnou normálnosťou neprofesionálneho hereckého obsadenia, sleduje rytmus ročných období s pokojnou presvedčivosťou, ktorá je napriek okolnostiam bez hystérie - aj keď telo a duša sú plné napätia.

MFF Berlinale | Špeciálne uznanie| 2022    

Réžia: Michael Koch
Scenár: Michael Koch
Strih: Florian Riegel
Kamera: Armin Dierolf
Zvuk: Jean-Pierre Gerth, Tobias Koch
Hudba: Jannik Giger, Tobias Koch
Hrajú: Michèle Brand, Simon Wisler, Elin Zgraggen, Daniela Barmettler, Josef Aschwanden

Pôvodný názov: Drii Winter
Anglický názov: A Piece of Sky
Rok: 2022
Krajina: Švajčiarsko, Nemecko
Jazyk: SWISS GERMAN
Titulky: CZ
Stopáž: 137 min
Žáner: Dráma, Romantický
Prístupnosť: 15+

Film na ČSFD

Odporúčame

Karel Koch a Dušan Jurkovič - Človek Človeku

29.10.2022 - 26.2.2023 / Múzeum dejín mesta - Stará radnica

TIP

Nicola Conte (ITA) DJ - Nu Spirit Birthday

Pi 17.2.2023 / Nu Spirit Bar

TIP