film
Karaoke Blues
Nový film Akiho Kaurismäkiho. Melancholicky romantická komédia, ktorá získala Cenu poroty na MFF Cannes 2023, rozpráva príbeh dvoch osamelých ľudí, ktorí sa náhodne stretnú uprostred helsinskej noci a pokúšajú sa nájsť prvú a jedinú lásku svojho života.
06.12.2023, St
09.12.2023, So

Zamestnankyňa v supermarkete Ansa je čistá duša a svojou prítomnosťou rozžiari každý priestor, kam vkročí. Šarmantný robotník Holappa žije na ubytovni a rád trávi čas s fľaškou pálenky. Jedného dňa medzi nimi za zvukov rock’n’rollového karaoke preskočí iskra a títo dvaja vydedenci majú konečne šancu na večnú lásku. Dokážu však zdolať nástrahy v podobe nesmelosti, stratených telefónnych čísel, neznalosti mien a adries, mužovej príchylnosti k alkoholu a všeobecnej tendencie života klásť prekážky tým, ktorí hľadajú svoje šťastie?

Vitajte vo svete svojrázneho fínskeho režiséra Akiho Kaurismäkiho, plnom pre neho typického suchého humoru a lásky k filmárstvu. Žijúci klasik natočil nežnú tragikomédiu „Karaoke blues“ ako vlastné očarujúce poňatie osudovej romance, v ktorej nechýbajú ani cinefilné odkazy na tvorbu Kaurismäkiho režijných vzorov a priateľov zo sveta klasického i nezávislého filmu.

Kuolleet lehdet, Fínsko / Nemecko, 2023, 81 min, 15+, titulky
Réžia:
Aki Kaurismäki
Hrajú: Jussi Vatanen, Alma Pöysti, Janne Hyytiäinen, Nuppu Koivu, Matti Onnismaa, Martti Suosalo, Sakari Kuosmanen

Film na ČSFD

Odporúčame

Borromini a Bernini – výzva k dokonalosti

Kino Lumière / Slovenská národn...

TIP

Archív skrytých významov: Pavel Dias, Tibor Huszár, Karina Golisová

4.11.2023 - 18.2.2024 / GMB - Pálffyho palác

TIP

Labutie jazero

3.5.2024 - 9.5.2024 / Slovenské národné divadlo - Balet

TIP

Alma a Oskar

Kino Kultúrka Stupava / Cinema Ci...

TIP