film
Karaoke Blues
Nový film Akiho Kaurismäkiho. Melancholicky romantická komédia, ktorá získala Cenu poroty na MFF Cannes 2023, rozpráva príbeh dvoch osamelých ľudí, ktorí sa náhodne stretnú uprostred helsinskej noci a pokúšajú sa nájsť prvú a jedinú lásku svojho života.
Táto akcia sa konala v minulosti

Zamestnankyňa v supermarkete Ansa je čistá duša a svojou prítomnosťou rozžiari každý priestor, kam vkročí. Šarmantný robotník Holappa žije na ubytovni a rád trávi čas s fľaškou pálenky. Jedného dňa medzi nimi za zvukov rock’n’rollového karaoke preskočí iskra a títo dvaja vydedenci majú konečne šancu na večnú lásku. Dokážu však zdolať nástrahy v podobe nesmelosti, stratených telefónnych čísel, neznalosti mien a adries, mužovej príchylnosti k alkoholu a všeobecnej tendencie života klásť prekážky tým, ktorí hľadajú svoje šťastie?

Vitajte vo svete svojrázneho fínskeho režiséra Akiho Kaurismäkiho, plnom pre neho typického suchého humoru a lásky k filmárstvu. Žijúci klasik natočil nežnú tragikomédiu „Karaoke blues“ ako vlastné očarujúce poňatie osudovej romance, v ktorej nechýbajú ani cinefilné odkazy na tvorbu Kaurismäkiho režijných vzorov a priateľov zo sveta klasického i nezávislého filmu.

Kuolleet lehdet, Fínsko / Nemecko, 2023, 81 min, 15+, titulky
Réžia:
Aki Kaurismäki
Hrajú: Jussi Vatanen, Alma Pöysti, Janne Hyytiäinen, Nuppu Koivu, Matti Onnismaa, Martti Suosalo, Sakari Kuosmanen

Film na ČSFD

Odporúčame

Kopny! Buchny! Ric!

St 5.6.2024 / DPOH

TIP

Furiosa: Mad Max sága

Kino Mier Senec / Kino Film Europe...

TIP

Kælan Mikla (IS) & support

Po 24.6.2024 / Fuga

TIP

Bratislavské mineralogické dni

So 19.10.2024 / Dom kultúry Ružinov

TIP