film
Cinevision film tour 2019
Blok krátkych slovenských filmov, v ktorých účinkujú známi slovenskí herci a získali množstvo filmových ocenení.
Táto akcia sa konala v minulosti

Réžia: Marek Káčer, Marek Kováč  
Hrajú: Rebeka Poláková, Milo Kráľ, Ján Jackuliak, Tomáš Stopa, Martin Huba, Emília Vášáryová, Martina Kapráliková, Michaela Pieskyová, Ludwig Bagin, Daniel Fischer, Richard Fránik, Anna Lehotská

Portrét primabaleríny - predfilm
R: Marek Káčer / SR 2016 / dokumentárny / 4min / OV / 15+
Hrajú: Miriam Káčerová

Portrét primabaleríny je krátky príbeh o Miriam Káčerovej, ktorá je prvou sólistkou v Stuttgart Ballet. Je to malý náhľad do jej myšlienok a pocitov ako baletky. Balet nie je len práca, je to životný štýl. Neovplyvňuje to len jej profionálny život, ale aj osobný. Jej vášeň ju poháňa vpred každým dňom, pomáha jej dostať sa cez prekážky a bolesť. Naneštašie, povolanie baletky je veľmi krátke a končí sa skôr ,než si to stihnete uvedomiť, a preto je dôležité užívať si každý jeden moment.

Toto nie je o nás
R: Marek Káčer / SR 2019 / historický, dráma / 13min / OR / 15+
Hrajú: Rebeka Poláková, Milo Kráľ, Ján Jackuliak, Tomáš Stopa

Rok 1933. V prvorepublikovej a stále multinacionálnej Bratislave silnie vplyv slovenských nacionalistov. Tí využívajú napätú situáciu v Slovenskom národnom divadle, aby si aj takýmto spôsobom upevňovali svoju politickú moc a rozširovali propagandu. Zapálení a zmanipulovaní študenti sa búria, demonštrujú, vyvolávajú nepokoje namierené najmä proti Čechom a Maďarom. Nie sú však jediní, ktorí podľahli ideológii prehnaného národniarstva.

Ríbezľák
R: Marek Káčer / SR 2019 / dráma, komédia / 18min / OR / 15+

Kamera: Marek Kováč, Strih: Marek Káčer, Scenár: Lenka Čepková, Hrajú: Martin Huba, Emília Vášáryová, Martina Kapráliková, Michaela Piesyková, Ludwig Bagin

Ríbezľák je poetická komédia, ktorá rozpráva príbeh starého spisovateľa Ondreja a jeho manželky Katky. Je to nežný príbeh o láske, nádeji, ale hlavne o silných putách, ktoré nás spájajú s našimi najdrahšími a robia z nás tých, ktorými sme dnes.

Za dverami
R: Marek Káčer / SR 2019 / psychologický, triler / 15min / OR / 15+

Kamera: Marek Káčer, Strih: Marek Káčer, Scenár: Lenka Čepková, Hrajú: Daniel Fischer, Richard Fránik, Anna Lehotská

Za dverami je psychologický thriller, ktorý dá svojim špecifickým spôsobom spracovania divákovi možnosť nahliadnuť do mysle chorého človeka - schizofrenika Lea. Divákovi sa tak otvára nezvyčajný svet, v ktorom nefungujú pravidlá reality a logických princípov. Svet, v ktorom sa postupne objavujú prízraky z Leovej minulosti, aby odkryli desivé tajomstvo. Kto je skutočný a kto nie? Čo sa naozaj stalo a čo je len dôsledkom Leovej choroby? Existuje vôbec východisko z tohto bludného kruhu?

Dĺžka: 50 min

Rok výroby: 2019 
Dátum lokálnej premiéry: 5. september 2019

Krajina pôvodu: Slovensko


​​​​​​​

Odporúčame

Malé ženy

Kino Mier Modra / Kino Lumière

TIP

Katarzia - Celibát tour

Pi 23.10.2020 / Nová Cvernovka

TIP

McQueen

Pi 29.5.2020 / Kino Lumière

TIP

Divadelné storočie: stopy a postoje

28.2.2020 - 30.6.2021 / Historické múzeum SNM

TIP