film
Bozk
Príbeh sleduje Antona, ktorý sa túži stať dôstojníkom kavalérie. Počas výcviku prikáže svojej čate, aby pomohla istému barónovi. To ho privedie k stretnutiu s jeho dcérou Editou, ktorá sa stala obeťou vážnej nehody.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
01.02.2024, Št

Píše sa rok 1913 a v Európe sa šíria zvesti o vojne. Anton je mladý muž, ktorý túži očistiť meno svojej rodiny od hanby, ktorú spôsobil jeho otec, keď ich opustil.

Teraz sa chce presadiť a stať sa dôstojníkom jazdectva. Počas vojenského cvičenia pomáha starnúcemu šľachticovi, ktorý ho pozve do svojho sídla. Tam sa zoznámi s jeho dcérou Edith, ktorá je v dôsledku smrteľnej nehody pripútaná na invalidný vozík.

Antona prijmú do rodiny, čo mu dáva nádej na dobrú budúcnosť, ale čím bližšie je k Edith, tým viac sa obáva, že ju sklame a zraní. Z tohto dôvodu čoskoro stratí odvahu úprimne vyjadriť svoje city. Bozk je tak drámou dánskeho režiséra Billeho Augusta o mladom mužovi, ktorý sa zapletie do siete sľubov, lží a morálnych záväzkov.

Režisér filmu Bille August patrí k najoceňovanejším a svojou tvorbou najrozmanitejším dánskym filmárom. Je jedným z deviatich režisérov, ktorým sa za celú históriu filmového festivalu v Cannes podarilo získať Zlatú palmu dvakrát. Pýšiť sa môže aj Oscarom za najlepší cudzojazyčný film (Pelle Dobyvateľ, 1987) a Zlatým glóbusom.

Kysset, Dánsko, 2023, 116 min, 15+
Réžia:
Bille August
Hrajú: Esben Smed, Clara Rosager, Lars Mikkelsen, Rosalinde Mynster, Greg Latter, David Dencik, Lars Phister

Film na ČSFD

Odporúčame

Pomáda

St 31.7.2024 / Nová Cvernovka

TIP

Salón výtvarníkov 2024

21.6.2024 - 15.9.2024 / Zoya Museum

TIP

Ako mať sex

Ne 28.7.2024 / Kino Kultúrka Stupava

TIP

Vodný tvorca – Dunaj

So 17.8.2024 / Stará radnica MMB

TIP