film
Ad Astra

Astronaut (Brad Pitt) putuje na koniec slnečnej sústavy, aby našiel svojho otca a odhalil tajomstvo, ktoré ohrozujú život na našej planéte. Pri tom odhaľuje tajomstvá, ktoré spochybňujú podstatu ľudskej existencie a naše miesto vo vesmíre.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
19.09.2019, Št

Umelá inteligencia je integrovaná do všetkých priemyselných odvetví, Mesiac a Mars sú kolonizované, ľuďmi osídlené satelity obiehajú okolo Neptúnu, najvzdialenejšej planéty slnečnej sústavy. Na Zemi sa stavia nová babylonská veža. Je to anténa, ktorej koniec dosahuje až do vesmírneho priestoru a ktorá má slúžiť k vyhľadávaniu inteligentného mimozemského života. Tím budujúci túto gigantickú stavbu vedie vesmírny inžinier Roy McBride. Astronautom sa stal vďaka svojmu otcovi Cliffordovi (Tommy Lee Jones), ktorý bol veliteľom výskumnej expedície projektu Lima. Aj jej úlohou bolo pátrať po vyspelom mimozemskom živote, pred dvadsiatimi rokmi však zmizla kdesi v útrobách vesmíru.

Teraz je Zem postihnutá celou radou nečakaných katastrof, ktoré zasiahnu aj stavbu gigantickej antény. Americké spravodajské služby sa domnievajú, že Royov otec stále žije a ohrozenie Zeme má pôvod v explóziách, ku ktorým dochádza pri planéte Neptún a súvisí s projektom Lima. Roy je vyslaný na vesmírnu misiu vedúcu cez Mesiac a Mars až k vonkajšiemu okraju slnečnej sústavy, aby tu svojho otca našiel. Jeho cesta však odhalí tajomstvo spochybňujúce samotnú podstatu ľudskej existencie a jej miesta vo vesmíre.

Ad Astra, USA / Brazília, 2019
Réžia:
James Gray
Hrajú: Brad Pitt, Liv Tyler, Tommy Lee Jones, Donald Sutherland, Ruth Negga, Kimberly Elise, Loren Dean...

15+

Film na Čsfd.cz

Distribučné verzie: Imax, 4DX

Odporúčame

Výtvarné spektrum 2020

3.7.2020 - 30.7.2020 / Staromestské centrum KaV - Zichyho palác

TIP

Polemic & Le Payaco

Št 30.7.2020 / InPark - Summer In Peace

TIP

Open Jazz fest 2017

So 25.7.2020 / Zelená voda, Nové Mesto nad Váhom

TIP

Meno

Po 24.8.2020 / Štúdio L+S

TIP