festival
iná akcia
Pomalo
Spomaľme pre skutočne pozitívne zmeny. Staňte sa súčasťou spoločenského manifestu, ktorý zdôrazňuje trvalú udržateľnosť, podporuje humánny prístup a podnecuje k etickej konverzácii.

Táto akcia sa konala v minulosti

Po úspešnom pilotnom ročníku Pomalo pokračuje v prezentácii slow fashion, zero waste, etickej módy, udržateľného dizajnu, fair trade, eko, bio aj vegan. Príďte sa zoznámiť s výrobcami, dizajnérmi a značkami, ktoré spĺňajú kritéria pomalého životného štýlu a zoznámte sa s ideami organizácií, ktoré sa venujú rozvoju týchto činností. Naučte sa vrátiť prírode to, čo nám dáva.

Festivalový deň vám spríjemní oddychová zóna s neodolateľne pohodlnými tuli vakmi, detský kútik či chutné vegetariánske a vegánske občerstvenie. Súčasťou podujatia bude Swap (vzájomná výmena oblečenia), zaujímavé prednášky, diskusie a všakovaké workshopy. Spolu so značkou Curaprox budete recyklovať staré kefky a s mobilným operátorom Orange staré mobilné telefóny a batérie. Počas Pomalo si budete môcť zakúpiť aj rastliny, ktoré vám spestria domov.

Prednášky
Keďže nás baví spoznávať nové veci a zavše si radi obohatíme znalosti a skúsenosti, pripravili sme zostavu veľmi zaujímavých prednášok, diskusií a tém.
O udržateľnosti a svojej ceste k nej nám porozprávajú známe ženy Veronika Cifrová Ostrihoňová, Anči Strike, Natália Pážická, Katarína Hutyrová a Barbara Jagušák Heribanová.
O tom, že udržateľnosť nie je iba Zero Waste nám povie odborníčka Ivana Maleš
a módna návrhárka Kamila Vodochodská nám povie o udržateľnej móde a ukáže nám cestu k efektívnemu šatníku.
Rozprávať sa budeme aj o móde vnímanej cez odpad s návrhárkou Alžbetou Irhovou. O tom, ako neplytvať jedlom a ako nenechať ani omrvinku nazmar  vám povie Lucia Grigová.
Zoznámime sa aj s fenoménom permakultúry s dizajnérom a jej propagátorom Václavom Petrášom.
Cestu oblečenia od začiatku až po náš šatník nám objasní Fashion Revolution a jeho koordinátorka na Slovensku Martina Mareková Kuipers a témou jednej prednášky bude aj voda, o ktorej bude hovoriť špecialistka Annamarie Velič.

Program:
9:30 Permakultúra v bežnom živote
10:35 Cesta k efektívnemu šatníku
11:40 Ani omrvinka na zmar
13:50 Móda vnímaná cez odpad
14:55 Tu vodu nepi
17:00 SmeŽeny: Ako žiť udržateľne
18:05 Udržateľnosť nie je iba Zero Waste

Zoznam vystavovateľov si môžete pozrieť tu.

Štart: 09:00 - 19:00
Vstupenky: 3€ na mieste / 2€ v predpredaji 
Deti do 12 rokov majú vstup na podujatie zadarmo.

Odporúčame

Zabitie posvätného jeleňa

Ut 25.6.2019 / Kino Film Europe

TIP

José James (USA)

Št 27.6.2019 / Majestic music club

TIP

Hviezdne noci 2019

15.8.2019 - 18.8.2019 / Bytča

TIP

Víkend otvorených parkov a záhrad 2019

1.6.2019 - 2.6.2019 / Bratislava

TIP