festival
iná akcia
trh / gastro
Festival Vodníkov/prešporský Rybací Kotlík

Tradičný medzinárodný festival vodníkov a súťaž vo varení rybacej polievky na Hviezdoslavovom námestí.

 

Táto akcia sa konala v minulosti

V rámci festivalu sa uskutoční súťaž o Prešporský rybací kotlík a súťaž o najkrajšiu vodnícku masku. 
Pre víťazov súťaží sú pripravené zaujímavé ceny: víkendový pobyt pre dve osoby s procedúrami a plnou penziou v Liečebných termálnych kúpeľoch Sklené Teplice, víkendový pobyt pre dve osoby s polpenziu v Kaštieli Čičmany, voucher do Savoy Restaurant, Carlton, vstupenky na rôzne kultúrne a spoločenské podujatia...

Súťažné podmienky Prešporský rybací kotlík: 
Súťažné tímy (obce, spolky, organizácie reštauračné zariadenia) si zabezpečia recept z ľubovoľnej rybacej polievky a rôznych ďalších ingrediencií. Varí sa v kotlinách (minimálne 25 – 30 litrov, ), ktoré si tímy sami zabezpečia. Súťažiaci si ďalej zabezpečia: varechu a naberačku, koreniny, názov (logo) družstva.

Usporiadateľ zabezpečí: ryby, vodu a drevo, misky, lyžičky, servítky a chlieb, občerstvenie, kultúrny program, drevo, pracovné stoly pre súťažiacich, ceny do súťaže.

Hodnotiť budú návštevníci. Návštevníci (Hlas ľudu) určujú jedného víťaza: Po degustácii vhodí návštevník 1 euro do nádoby družstva s polievkou, ktorú považuje za najlepšiu. Vyhrá družstvo, s najväčším obnosom peňazí. Vyzbierané peniaze budú použité na charitatívne účely. 
Účastnícky poplatok: 20,-Eur
Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 31. mája 2018 na lubica.janegova@staremesto.sk 

Súťaž dáva občanom a hlavne milovníkom zážitkovej gastronómie predviesť svoje kulinárske umenie, ukázať široké možnosti chutí, ktorými sa rybacia polievka môže pochváliť.

Súčasťou festivalu bude alegorický sprievod, aktivity pre deti vrátane divadelného predstavenia pre deti Jak vodník Kapička přišel o vodu, bohatý kultúrny program...

Kedy: 10:00-18:00

Odporúčame

Ferdinand Hložník – Tvorba ako genéza vlastnej identity

29.1.2020 - 3.5.2020 / Galéria Nedbalka

TIP

The Telescopes

Št 12.11.2020 / Kulturák

TIP

Festival Pohoda 2020

9.7.2020 - 11.7.2020 / Letisko Trenčín

TIP

Judas Priest

Pi 24.7.2020 / Axa Aréna NTC

TIP