festival
iná akcia
Knižné hody
VII ročník open air festivalu čítania pre všetky deti, rodičov, starých rodičov a milovníkov detskej knihy. Bratislava sa opäť prenesie do rozprávky. Festival Knižné hody je určený pre malých i veľkých čitateľov, pre deti aj dospelých.
Táto akcia sa konala v minulosti

Bezplatná ročná čitateľská registrácia, tvorivé dielne pre deti.
Kedy: od 15.00 do 19.00 h, Hviezdoslavovo námestie.

Festival je zameraný na budovanie kultúry čítania, najmä na podporu kultivovaného čítania v rodinách. Tohtoročný festival bude zameraný na tému Hľadanie strateného času. Táto téma sa bude premietať do jeho programu na pódiu, ale i jednotlivých aktivít pod pódiom.

Program festivalu je koncipovaný v dvoch plánoch. Na pódiu predstavujeme osobnosti (autorov, ilustrátorov, hercov, recitátorov, hudobníkov, tanečníkov a rôznych umelcov, ale aj odborníkov, ktorých osobný a profesionálny život je spojený s čítaním kníh).

V areáli námestia od altánku smerom k Mostu SNP sú vytvorené plochy, na ktorých sa návštevníci môžu zapojiť do umeleckých a tvorivých aktivít a dielní zameraných na čítanie, rozvíjanie porozumenia a na predstavenie rozmanitej podoby aktívnej práce s knihou.

Súčasťou tohto programu sú aj poradne (recitátorská, poradňa Osmijanka, Slniečka), bábkohry s bábkohercami. Súťaže v čítaní na rozmanité spôsoby budú ilustrovať motto festivalu. Dielne čítania sprostredkujú deťom prostredníctvom pohybu a hudby prepojenie čítania s každodenným životom.
 
Návštevníci sa môžu tešiť na Braňa Jobusa, Miriam Kaiser Trio, Pressburger Klezmer Band, spisovateľov, ilustrátorov a iných. Neminú ich ani rôzne súťaže, divadielka a ďalšie aktivity pre deti. Deti zažijú aj scénické čítanie s Barborkou Zamiškovou ku knižke Rok Sivka Ohniváka, ako aj pani spisovateľku Toňu Revajovú a iných.

Motto festivalu: Lebo čas je život. A život býva v srdci. (Michael Ende: Dievčatko Momo a stratený čas)

Odporúčame

Princípy Newspeaku

23.9.2019 - 30.9.2019 / Štúdio 12

TIP

Staré dámy

10.9.2019 - 29.9.2019 / Štúdio L+S

TIP

Červenokamenská potulka

Ne 25.8.2019 / Hrad Červený kameň SNM

TIP

Pančlajn

St 18.9.2019 / Dunaj˜

TIP