festival
trh / gastro
Keramické trhy 2019

V dňoch 7. až 9. júna 2019 sa v Pezinku uskutoční 16. ročník medzinárodného podujatia Keramické trhy Pezinok.

Táto akcia sa konala v minulosti

Začiatok podujatia: 7. 6. 2019 o 14.00 hodine
Slávnostné otvorenie podujatia: 7. 6. 2019 o 16.00 hodine
Miesto konania: Radničné námestie a ulica M. R. Štefánika v Pezinku

Keramických  trhov sa pravidelne zúčastňujú keramikári z mnohých štátov strednej Európy. Aj na 16. ročníku návštevníci uvidia viac ako 160 keramikárov zo Slovenska, ale taktiež i z Čiech, Slovinska, Maďarska, Poľska a Bulharska.

Keramické trhy Pezinok sú jediným podujatím tohto druhu v rámci Slovenskej republiky. Ich cieľom je predovšetkým podpora a propagácia hrnčiarskeho a džbankárskeho remesla - starého remesla našich predkov.

Trhy sú atraktívne nielen predajom rôznych druhov keramických výrobkov, ale aj sprievodnými podujatiami.
V tomto roku bude v Mestskom múzeu sprístupnená výstava k 25. výročiu založenia Cechu slovenských keramikov s názvom „25 rokov Cechu slovenských keramikov“. Súčasťou tohtoročných trhov budú prístupné aj výstavy v Malokarpatskej knižnici v Pezinku - Výstava keramiky Mária Hanúsková a v ZUŠ Eugena Suchoňa v Pezinku – Ťažítka.

I počas tohto ročníka Keramických trhov Pezinok sa môžu deti zabaviť v detských tvorivých dielňach pod vedením pracovníčok Centra voľného času Pezinok. Ďalším sprievodným podujatím bude súťažná výstava na tému Váza, ktorú budú hodnotiť návštevníci podujatia.
Celé tri dni spríjemnia atmosféru podujatia na námestí kultúrne vystúpenia. Na pódiu sa predstavia kapely Funny Fellows, Bukasový masív, Duchoňovci alebo domáca country kapela Arion.

Malokarpatské múzeum v Pezinku, ktoré je hlavným organizátorom podujatia, všetkých srdečne pozýva na 16. ročník Keramických trhov v Pezinku.

Odporúčame

Blues na Lodi: Sitra Achra

Ne 13.9.2020 / Divadlo v podpalubí

TIP

The Lumineers

Po 21.6.2021 / Axa Aréna NTC

TIP

Sensorium Festival: Nomadic Hybrid Edition

19.8.2020 - 7.9.2020 / Bratislava

TIP

Staré dámy

Po 28.9.2020 / Štúdio L+S

TIP