festival
iná akcia
IXPO

Najväčší technologický festival na Slovensku je určený pre široký okruh ľudí, ktorí sa zaujímajú nielen o technológie, ale aj o to, čo nám prinesú do života. Na jednom mieste nájdete expozície viac ako 60 vystavovateľov futuristických technológií a gamingových vychytávok.

26.04.2019, Pi - 28.04.2019, Ne
Tyršovo nábrežie, Bratislava

Čakajú vás inšpiratívne príbehy viac ako 100 spíkrov, novinky z herného sveta, digitálne umenie, prvý medzinárodný turnaj vo Fortnite a ešte oveľa viac. Či už ste odborník, nadšenec, rodina alebo teenager, na IXPO zažije každý z vás úžasný a nezabudnuteľný víkend.

Program:
Piatok
Sobota
Nedeľa

Piatok
Orange Stage

13:50-14:00 Adela Vinczeová a Jano Gordulič Otvorenie IXPO 2019
14:00-14:20 Jano Gordulič Nauč sa čo chceš, vyrob si čo chceš
14:20-14:40 Pavol Lančarič - rozhovor s Adelou Čo sa dá stihnúť za 20 rokov v telekomunikačnom biznise?
14:40-15:00 Petra Kotuliaková Informatika potrebuje ženy, ženy potrebujú informatiku
15:00-15:20 Dušan Slimák Mám sa na selfie usmievať?
15:20-15:40 Ben FoulserInfraTech - vzostup zariadení a prepojenia so všetkým
10 minút pauza
15:50-16:10 Dr. Michaela Musilová, MSCMisia Mars
16:10-16:30 Márius Maslo Digitálny maloobchod a priemysel 4.0
16:30-16:50 Fridrich Matejík Ako IBM inováciami mení svet
16:50-17:10 Ivan Golian Nová priemyselná revolúcia: Vízia a výzvy pre priemysel 4.0
17:10-17:30 Prof. Martin Pumera Nanorobotika v medicíne
10 minút pauza
17:40-18:00 Jan Mühlfeit Neporaziteľná myseľ
18:00-18:20 Pavel Kacerle Z garáže do Marvel Studios
18:20-18:40 Radoslav Mizera Ekodizajn - udržateľné riešenia

Nay Stage
14:00-14:30 Úvodné privítanie
14:30-15:00 Xbox Súťaž pre divákov o hodnotné ceny v hre NHL 2019
15:00-15:30 Prednáška - Petr Vodák Vzostupy a pády mobilného herného startupu
15:30-16:00 Xbox Súťaž pre divákov o hodnotne ceny v hre FIFA 19
16:00-16:30 Prednáška - Peter Nagy Pohľad za oponu slovenského herného vývoja a jeho budúcnosť
16:30-17:00 Xbox Súťaž pre divákov o hodnotné ceny v hre Forza Motorsport 7
17:00-17:30 Prednáška - Lucia a Šimon Šickovci Vývoj hier ako profesionálna kariéra
17:30-18:30 Panelová diskusia - Ducklock a FifqoYoutuber ako profesia
18:30-19:00 Ukončenie programu

SAV Stage
14.00-15.30 Mgr. Róbert Sabo, PhD.Pozri, kto to hovorí...možno si to ty
14.00-15.30 Mgr. Barbara Lašticová, PhD.Ako príbehy pomáhajú zmierňovať predsudky
16.30-18.00 Doc. RNDr. Karol Nemoga, CSc.
16.30-18.00 Doc. MUDr. Barbara Ukropcová, PhD.Svaly pracujú aj pre mozog

Martinus Stage
14:00-15:00 Martin Jurík / Miroslava Varáčková / Lenona Štiblaríková Dystopický svet
15:30–16:30 Ján Svoreň / Samuel Kováčik Veda a jej popularizátori
17:00–18:00 Michaela Musilová / Lenka Hlinková Technológie nie sú mužský svet. Vyvráťme predsudky o ženách v spojení s vedou a s technológiami

Paralelná Polis Stage 
14:30-15:15 Vlado Zlatoš Ako (ne)biohackovať dôležité oblasti životosprávy?
15:30-16:15 Robo Chovanculiak Pokrok bez povolenia: Ako zdieľaná ekonomika, crowdfunding a kryptomeny menia spoločnosť
16:30-17:15 Peter Nemčok Investičné stratégie v oblasti kryptomien pre začiatočníkov
17:30-18:15 David Stancel Alternatívne kryptomeny

Arcade Watch Stage
Voľný program

Sobota
Orange Stage
10:30-10:50 Mgr. Jozef Pecho Klimatické modely a prečo im dôverovať
10:50-11:10 Ing. Dávid Ondruš Vzdelávanie zamestnancov pomocou VR v spoločnosti Slovnaft, a.s.
11:10-11:30 Prof. Ing. Tatiana Kováčiková, PhD. Inteligentné dopravné systémy: Kam smeruje veda, výskum a inovácie?
11:30-11:50 Peter Košinár Súboj storočia: Umelý inteligent vs. prirodzený ..?
11:50-12:10 Pamela Babuščáková Kedy sa zamilujete do svojej banky?
12:10-12:30 RNDr. Gabriel Minárik, PhD./RNDr. Tomáš Szemes, PhD. Personalizovaná genomika je realitou
10 minút pauza
12:40-13:00 Mgr. Martin Venhart, PhD. Mendelejevova periodická tabuľka v 21. storočí
13:00-13:20 Pavel Pelikán/Martin Uličný/Katarína Jägrová Development a technológie
13:20-13:40 Kate Edwards Zlepšovanie verejnej mienky v oblasti hier a ich tvorcov
13:40-14:00 MUDr. Martin Jan Stránský, M. D. FACP Technológie a (de) evolúcia ľudského mozgu
14:00-14:20 Orange spíker - Zástupca NOKIA5G
14:20-14:40 Kevin Warwick, DSc. Aké je to byť kyborgom?
10 minút pauza
14:50-15:10 Aubrey de Grey Musí vek nutne znamenať starnutie?
15:10-15:30 Neil Harbisson Renesancia nášho druhu
15:30-15:50 Petr Černohorský Ako pracujú digitálni detektívi
15:50-16:10 MUDr. Tomáš Brngál Od virtuálnej medicíny k virtuálnemu všetkému
16:10-16:30 Ján Masaryk Ako stavať smartcity
16:30-16:50 Patrik Plachý Rýchlosťou 1000 míľ za hodinu s pomocou Oracle technológií
10 minút pauza
17:00-17:30 Matúš Vallo/Ing. Petra Dzurovčinová Mestské inovácie - Diskusia s primátorom Matúšom Vallom
17:30-17:50 Ing. Mgr. Miriam Letašiová Smart Slovensko
17:50-18:10 Michal Hladký Art & Tech ako technológie ovplyvňujú kreatíny priemysel

Nay Stage
10:00-10:30 Úvodné privítanie
10:30-11:30 Turnaj - Fortnite 1. kolo Komentovaný zápas skupiny A
11:30-13:00 Turnaj - Arcade WatchTowerfall
13:00-13:30 Xbox Súťaž pre divákov o hodnotné ceny v hre Forza Motorsport 7
13:30-14:30 Turnaj - Fortnite 1. kolo Komentovaný zápas skupiny C 
14:30-16:00 PlayStation 4 Krst hry Days Gone s youtubermi Expl0ited a Selassie
16:00-16:30 Prednáška - Kate Edwards General state of the global game industry
16:30-17:30 Turnaj - Fortnite 3. kolo Komentovaný zápas skupiny D
17:30-18:30 Panelová diskusia - Blade a Xnapy Esport na Slovensku a Čechách 
18:30-19:00 Ukončenie programu

SAV Stage
10.30–12.00 RNDr. Ján Gálik, CSc. Význam elektriny v našom tele
10.30–12.00 Ing. Martin Nosko, PhD. Nová generácia solárneho kolektora pre stredno-teplotné aplikácie

Martinus Stage
11:00–12:00 Alexandra Pavelková / Marian Kubicsko Fantasy svety vo fantastike
12:30–13:30 Linda Magáthová / Lucia Halová / Ivana Cingelová Ako sa prekladá fantastika
14:00–15:00 Karol D. Horváth / Róbert Kotian / Ondrej HerecFantastika v čase (Bardi domácej fantastiky o tom, aké to bolo kedysi a čo pozorujú dnes.)
15:30–16:30 Dodo Dobrík / Martin Šugár / Martin Luciak / Fero Jablonovský Ako vzniká obálka bestselleru
17:00–18:00 Henrieta Galgóciová / Juraj Malíček / Juraj Búry Komiks a jeho budúcnosť

Paralelná Polis Stage
10:30-11:15 Dušky Matuška Ahoj, volám sa Bitcoin!
11:30-12:15 Martin Habovštiak Vplyv technológií na štátne systémy
13:30-14:15 Mário Havel Sex, drogy a bitcoin
14:30-15:15 Jakub Kapuš New space business a vízie do budúcna
16:00-16:45 Panelová Diskusia (Jančuška, Bešina, Bednár) Vývoj kryptoekosystému na Slovensku 
17:00-17:45 Michal Juhás Vzdelávanie bez technológií ako cesta k exponenciálnym deťom

Arcade Watch Stage 
14.00-15.00 Eniac Ako sa nezblázniť v indie komiksovo-hernom svete
15:30-16:30 Tibor Repta Ako založiť indie štúdio, vydať prvú hru a hlavne prežiť
17:00-18:00 Jan Kadenec Dôležitosť zvuku vo videohrách

Nedeľa
Orange Stage
10:30-10:50 Ondrej Vrábel Vzdelávanie detí so ŠVVP
10:50-11:10 Filip Toška Moderná mestská farma a aquapónia - Agrorevolúcia
11:10-11:30 Mgr. Ján Machaj, PhD. Načo sú nám učitelia?
11:30-11:50 Doc. RNDr. Matej Ruttkay, CSc. Archeológia a nové technológie
11:50-12:10 Alexander Janušek Smart home revolúcia sa ešte len začína
12:10-12:30 Štefan Klein Aircar
10 minút pauza
12:40-13:00 Filip Petrinec GDPR nie je strašiak pre nikoho
13:00-13:20 Peter Blaas Ako môže automobilita zmeniť naše cesty, a to už čoskoro!
13:20-13:40 Pavol Lupták Blockchain
13:40-14:00 Lukáš Steiniger Technológie ako blockchain môžu zmeniť aj súdnictvo
14:00-14:20 MUDr. Vladimír Dvorový, MPH. Zoznámte sa s Nemocnicou novej generácie v Bratislave
14:20-14:40 Jakub Jurových Ako sa používa machine learning vo filmovom priemysle
10 minút pauza
14:50-15:10 Juraj Bednár Exponenciálne technológie
15:10-15:30 Jay Tuck Umelá inteligencia - prekliatie alebo požehnanie?
15:30-15:50 Radoslav Mizera Budúcnosť práce - virtuálna spolupráca
15:50-16:10 Juraj Karpiš Zlé peniaze

Nay Stage
10:00-10:30 Úvodné privítanie
10:30-11:30 Turnaj - Fortnite 1. kolo Komentovaný zápas Playoff
11:30-12:30 Turnaj - Fortnite 2. kolo Komentovaný zápas Playoff
12:30-14:00 Turnaj - Arcade WatchWindjammers
14:00-14:30 Xbox Súťaž pre divákov o hodnotné ceny v hre Forza Motorsport 7
14:30-15:30 Turnaj - Finále LB Fortnite
15:30-16:30 Turnaj - Grandfinále Fortnite
16:30-17:30 Panelová diskusia - Zolik a 2sekundovymato Kto je to streamer? 
17:30-18:00 Ukončenie programu

SAV Stage
10.30–12.00 Ing. Milan Ťapajna, PhD. GaN technológie pre 5G mobilné siete
10.30–12.00 Mgr. Zuzana Kroneková, PhD. Biomateriály pre medicínu
13.00–14.30 Ing. Marta Prnová, PhD. Cesty nového lieku sú nevyspytateľné
13.00–14.30 Doc. RNDr. Matej Ruttkay, CSc. Archeológia a nové technológie
15.00–16.30 RNDr. Dušan Žitňan, DrSc. Hormóny ovládajú život človeka aj hmyzu
15.00–16.30 Mgr. Jakub Drábik, PhD.  Fašizmus v modernom svete

Martinus Stage
11:00–12:00 Jana Plauchová / Roland Oravský / Richard Brenkuš Budúcnosť očami autorov sci-fi
12:30–13:30 Matúš Mládek (Tatran) / Erik Fazekaš (Albatros) / Andrea Harmanová (Artis Omnis) / Ivan Aľakša (Fantázia) / Katarína Čavojová (Hydra) / Dana Brezňanová (Slovart)Aktuálna a budúca literárna fantastika – diskusia s vydavateľmi
14:00–15:00 Diana Mašlejová / Magdalénka Poppelková / Daniela Kováčiková Deti a technológie
15:30–16:30 Janka Korčeková / Peter Jílek / Lenka Macsaliová / Dado Nagy Ako sa kritizuje
17:00–18:00 Radovan Ščibrany / Erik Fazekaš / Patrik Serbin Knihy a technológie. Čo bude ďalej?

Paralelná Polis Stage 
10:30-11:15 Peter BešinaKryptomeny: Geek hype alebo reálna paralela?
11:30-12:15 Radim KozubSmrt, zaměstnanci, správa majetku - jak mít pod kontrolou kryptoměny, když je pod kontrolou nemáte
13:30-14:15 Henrieta Holúbeková Životológia: Alternatívne vzdelávanie budúcnosti?
14:30-15:15 Mirka Uhnak Tajomstvo unikátneho vzdelávacieho programu v IT
16:00-16:45 Michal Fehér Hlasoví asistenti - koncept v plienkach alebo hotový produkt?

Arcade Watch Stage 
13:00-14:00 Michal Ferko Staň sa herným developerom za 5 mesiacov vďaka Butterfly Effectu
14:30-15:00 Matej Held Ako sa dostať zo strednej školy do herného priemyslu
15:30-16:30 Jan Kozlej Ako GameCraft učí žiakov ZŠ programovať a tvoriť grafiku cez vývoj počítačových hier
17:00-18:00 Matej Fandl Generované a simulované herné svety
13.00–14.30 Mgr. Denisa Fedáková, PhD. Práca a rodina: On-Off
13.00–14.30 Ing. Tomáš Bertók, PhD. Valuácia nápadu
15.00–16.30 Mgr. Martin Venhart, PhD. Mendelejevova periodická tabuľka v 21. storočí
15.00–16.30 Mgr. Tatiana Podolinská, PhD. O svetoch bez technológií a voľných informácií
17.00–18.30 Mgr. Daniel Nagaj, PhD. Čo nám (kvantová) fyzika dovolí vypočítať?
17.00–18.30 Mgr. Silvester Trnovec, PhD. Európa v Afrike, Afrika v Európe

Podujatie na Facebooku
Viac info o podujatí na webe organizátora

Odporúčame

Dream Theater

Ut 16.7.2019 / Axa Aréna NTC

TIP

Grape Festival 2019

9.8.2019 - 10.8.2019 / Letisko Piešťany

TIP

Ixel goes Hard

Pi 10.5.2019 / Ixel klub

TIP