festival
letný festival
Dračie dni 2023

Dračie dni sú originálny rozprávkový festival pre celú rodinu. Tentokrát vás pozývame zažiť príbeh o kráľovskej svadbe, počas ktorého nás spoločne čaká množstvo smiechu aj úskalí. Dráčik Arnošt sa naučí novým schopnostiam a mladému kráľovskému páru medzičasom poriadne zamieša plánmi bosorka.

24.06.2023, So - 25.06.2023, Ne
05.08.2023, So - 06.08.2023, Ne
19.08.2023, So - 20.08.2023, Ne

Tešiť sa však môžete aj na celkom nový štýl zážitku. Predstavenia a hravé úlohy Dračích dní sú totiž súčasťou jediného príbehu. Nestačí sa teda len pozerať! Aby sme spoločne zlomili bosorkinu kliatbu, musíme sa prv vybrať na rozprávkovú pátraciu výpravu.

Splnením úloh v piatich kráľovských komnatách získate časti k čarovnému zaklínadlu. Každé z detí, ktoré pomôžu zachrániť princeznú, oceníme Rádom dračieho kráľovstva! Ste pripravení oddýchnuť si od reality a vstúpiť s nami do sveta rozprávok?

Dračie dni sa konajú:

24. - 25.jún - Hrad Červený kameň

22. - 23.júl - Budatínsky hrad

5. - 6 august - Smolenický hrad

19. - 20. august - Bratislavský hrad

Počas každého rozprávkového víkendu budú 4 samostatné podujatia. Odohrajú sa vždy v sobotu a v nedeľu, dopoludnia aj popoludní.

Príbehom vás prevedú skúsení herci, ktorých poznáte z divadla aj televíznych obrazoviek. V hlavných úlohách sa môžete tešiť na Marka Igondu, Anikó Vargovú, Mária Zeumera, Ivanu Kološovú a Davida Kakaša.

Každé predstavenie potrvá 4 hodiny a bude sýte na zábavu aj zážitky. Všetky zážitky sú zahrnuté v cene vstupenky 15€. Deti do dovŕšenia troch rokov majú vstup zdarma.

Program:

Dračí sprievod viac info

Dračia rozprávka viac info

Pátracia výprava viac info

---

Niečo navyše

Môžete sa tešiť na ponuku výdatných burgrov, hot-dogov aj vegetariánskych pokrmov. O sladké chute sa zas postarajú palacinky a zmrzlina. Počas letných dní neradno zabúdať ani na tekuté osvieženie v podobe sýtených nápojov, sirupov a kávy.

Aby ste z rozprávkového sveta neodchádzali s prázdnymi rukami, pripravené sú špeciálne edície tematických hračiek a suvenírov. Okrem tradičnej ponuky ručne vyrábaných mečov a štítov sa môžete tešiť aj na ručne pletených dráčikov, originálne rébusy či ručne vyrábané čelenky.

Keďže Arnošt je ešte malý a bez oddychu dlho nevydrží, bude fotokútik s jeho vernou maketou v životnej veľkosti. Individuálne fotenie bude na každom podujatí počas celého programu. Bez vlastnej fotky s dráčikom tak rozhodne odchádzať nebudete.

Oficiálna stránka 

Odporúčame

Bombardovania Bratislavy

St 21.6.2023 / Múzeum mesta Bratislavy MMB

TIP

Tár

Ne 11.6.2023 / Kino Nostalgia

TIP

Nikdy nevystavené

17.5.2023 - 25.8.2023 / Galéria Slovenského rozhlasu

TIP

Viva Musica! Cello Appassionato

So 8.7.2023 / Záhrada Domu Albrechtovcov, Kapitulská 1

TIP