festival
trh / gastro
Dni zelá 2019

Prvý októbrový víkend v roku patrí kapuste (po záhorácky zelé). Festival Dni zelá, sa snaží zachovávať tradície pestovania a spracovania regionálnych odrôd kapusty, ktoré boli a sú známe svojou špecifickou chuťou.

 

04.10.2019, Pi - 06.10.2019, Ne

Od kapusty, cez tradičný remeselný jarmok, až po hudobné lahôdky, festival každoročne priláka tisícky návštevníkov. V roku 2018 budú Dni zelá sláviť 22. ročník.

Dni zelá v Stupave dlhodobo patria medzi najväčšie festivaly na Záhorí. Hlavnou myšlienkou festivalu je zachovávanie tradícií regiónu Záhorie, propagácia tradičného pestovania a spracovania kapusty, prezentácia miestnych súborov, združení a kultúrnych pamiatok. V neposlednom rade aj miestnych kulinárskych špecialít. 

Každoročnou súčasťou bohatého programu je trojdňový Remeselnícky jarmok a výstava Úroda. Obľúbené sprievodné podujatie pre návštevníkov je aj varenie kapustnice „My varíme ze zelá“. 

Kultúrny program je zameraný na širokú verejnosť, ponúka množstvo súťaží, atrakcií, gastronomických variácií regionálnych jedál a živých koncertov. 
 

Odporúčame

Chromozóm XX

Št 3.10.2019 / Red Cat Cabaret Club

TIP

Exkurzia po miestach, kde končí náš odpad

So 19.10.2019 / Bratislava

TIP

Mesto ako politikum #12

St 25.9.2019 / A4 - priestor súčasnej kultúry

TIP

Florencino kníhkupectvo

Kino Film Europe / Kino Mier Modra...

TIP