koncert
divadlo
vážna hudba
Viva Musica! Peter Mazalán: Zimná cesta

Peter Mazalán (barytón, koncept, réžia), Peter Pažický (klavír), Jana Oľhová a Annamária Janeková (herecká akcia), Fero Király (sound art), Ján Ptačin (light design) v záhrade domu Albrechtovcov na Kapitulskej ulici.

Táto akcia sa konala v minulosti

Schubert vytvoril z Müllerovej poézie dramatický monológ existenciálnej beznádeje a rezignácie osamelého vandrovníka. Predstavuje tiež vieru v slobodu a v ľudskú individualitu.

Operný spevák, scénograf, architekt, režisér a konceptuálny umelec. Peter Mazalán je nevšedne všestranne orientovaný umelec, ktorý má na svojom konte niekoľko medzinárodných úspechov a spoluprác.

V súčasnosti sa venuje najmä autorským intermediálnym projektom prepájajúcim klasickú piesňovú a koncertnú literatúru so súčasnými divadelnými, performatívnymi a výtvarnými technikami. Zimná cesta (Winterreise) je jeho najnovším autorským projektom, ktorý vychádza z piesňového cyklu Franza Schuberta, inšpirovaného básňami Wilhelma Müllera, a rovnomennej prózy rakúskej spisovateľky Elfriede Jelinekovej, a je zároveň príspevkom k diskusii o téme autizmu.

Predstavenie bude v záhrade domu Albrechtovcov na Kapitulskej ulici.

Vstupné: 20€

Pozrite si program festivalu Viva Musica!

 

Odporúčame

Mikrohradby Moravany

21.8.2020 - 22.8.2020 / Moravany nad Váhom, Kaštieľ

TIP

Blues na Lodi: Sitra Achra

Ne 13.9.2020 / Divadlo v podpalubí

TIP

bratislava - inline: staromestská trasa

Pi 21.8.2020 / Bratislava

TIP

Parazit

Pi 21.8.2020 / Letné kino v Líščom údolí

TIP