divadlo
Tektonika citov

 Inteligentná konverzačná komédia o pýche v láske a nesprávnom rozhodnutí.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
12.01.2018, Pi


“ Tektonika citov. Spomeň si, raz večer sme sa o tom rozprávali. City sa presúvajú ako platne zemskej kôry. Keď sa dajú do pohybu, spôsobujú kolízie, odliv a príliv, záplavy, erupcie, tsunami, zemetrasenia... Presne to, čo sme práve zažili.”

Eric-Emmanuel Schmitt je jeden z najúspešnejších súčasných francúzskych autorov, o čom svedčí aj preklad jeho diel do 40 jazykov. Jeho najnovšia hra Tektonika citov je priamym pokračovaním tradície francúzskej komédie mravov, ako ju vo vrcholnej podobe reprezentujú Marivaux alebo Musset. Láska, ako najvyšší ľudský cit, je tu podrobená skúmaniu z dnešného uhla pohľadu, v mnohom však nadčasového.

Hlavnými postavami sú Diana a Richard. Obaja sú ľudia z „lepšej“ parížskej spoločnosti, ktorí už za sebou majú istú životnú skúsenosť. Ona je skúsená ministerská pracovníčka (to vo Francúzsku niečo znamená!), venujúca sa otázke ženských práv; on je úspešný podnikateľ, ktorý sa Dianu celé roky pokúšal získať. Všetko až veľmi ideálne pre romantický a nesmrteľný vzťah. Začiatok hry pôsobí romanticky banálne.

Diana sa však rozhodne vyskúšať city a zamilovanosť Richarda. Ako sa dá očakávať, v tej chvíli sa všetko zhatí. Ba čo viac, nastane obrat o 180 stupňov. Ako by sa otvorila trinásta komnata, ako by sa láska mávnutím prútika premenila v čosi, čo sa podobá nenávisti. Obaja niekdajší milenci hrajú rafinované hry, v ktorých nie je vždy celkom jasné, či im ide o to, druhého získať, alebo ho zničiť. Napriek tomu, puto medzi nimi trvá až do samého konca... a možno aj po ňom.

Komédia ponúka skvelé herecké príležitosti a s humorom sa zahráva s veľmi vážnymi vecami a večnou ľudskou nespokojnosťou.

Mať rád a poznať , nie je vždy to isté...

Eric-Emmanuel Schmitt: Tektonika citov
Réžia:
Michal Spišák
Hrajú: Petra Vajdová, Božidara Turzonovová, Milo Král, Dominika Žiaranová, Jana Valocká

Dĺžka podujatia: 125 minút

--------

Vstup: 12€

Vstupenky si môžete zakúpiť v pokladnici divadla alebo na stránke mestskedivadlo.sk

Objednávky a rezervácie vstupeniek: 
 mdpoh@mdpoh.sk / +421 2 59 103 134 
(po-pi 09:00 – 15:00 hod)

Odporúčame

Piata loď

Ne 30.8.2020 / Areál hier Radosť Štrkovec

TIP

Proxima

Kino Mier Modra / Kino Mladosť / ...

TIP

Mikrohradby Moravany

21.8.2020 - 22.8.2020 / Moravany nad Váhom, Kaštieľ

TIP

Ochepovsky Quintet feat Kristína Mihaľová

Št 13.8.2020 / .klub pod lampou

TIP